Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire hatásosak az ilyen,...

Mennyire hatásosak az ilyen, és ehhez hasonló kardió edzéseket bemutató videók? (linkkel)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=0wye-rJVCg4&feature=relmfu

Erről, és a youtube-ra feltöltött hasonló videókról beszélek. Az a helyzet, hogy elkezdtem figyelni az étrendemre, szeretnék mozogni valamit, ami kardió (mivel azt olvastam, először kardió kell, utána mehet csak a formázás, nehogy a zsír alá izmosodjak). Egyre hidegebb az idő, futni csak edzőteremben szeretnék/tudok az idő miatt, oda viszont kéthetente tudok csak menni. Jó lenne valami olyan kardió jellegű mozgás, amit a szobában tudok csinálni heti többször, de ez nekem nem tűnik valami zsír/kalóriaégető edzésnek, viszont csak ehhez hasonlóakat találtam idáig youtube-n. Ez is hatásos? Vagy ha nem, van valakinek valami más tippje, linkje?


2012. okt. 15. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

"mivel azt olvastam, először kardió kell, utána mehet csak a formázás, nehogy a zsír alá izmosodjak"

Ez a mondat több sebből vérzik. Eleve az izom a zsír alatt van MINDIG, tehát nem tudsz a zsír fölé izmosodni. Másrészt:Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából.

Tehát mehetne egyszerre súlyzós edzés (az izmok megtartása miatt) és aerob edzés is, nem fogsz túl izmos lenni. Egy nő nem lehet kox nélkül túl izmos, mivel kb 1/25 annyi tesztoszteront termelenk, mint a férfiak.


A videoban látott edzés szerintem sem elég, jó lenne kiegészíteni kocogással (hidegben is lehet), bicajjal (szobabringa is jó), ugrókötelezéssel.

+ ugy mehetne súlyzós edzés.

Ja, és legyen jó szálkásító diétád, bár azt írtad, hogy arra odafigyelsz.

2012. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Amúgy igen, úgy gondoltam, hogy előbb leadok 8 kilót, kardió mozgással, és szálkásító diétával (sok sok fehérje, minimális szénhidrát, semmi cukor). Amúgy nem olyan értelemben akarok izmosodni, hanem inkább formásodni.
2012. okt. 15. 14:30
 3/6 anonim ***** válasza:

okés, de szerintem menjen most is a súlyzós edzés. Nem fogsz nagyon izmosodni tőle, mert diéta alatt az nehéz, viszont megtartod a mostani izmokat is és nem leszel löttyedt a fogyás végére.

A formát az izmok adják (jó esetben), ezért is fontos a súlyzós edzés.

Egy jó cikk, ha nekem nem hiszel:)

[link]

2012. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez tisztára olyan mint a betelefonálós műsorok az agyhalottaknak.


van egy csaj, akinek be nem áll a szája, és ha elég hülye vagy, lehúznak egy valag pénzzel.

2012. okt. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Montez, köszönöm a tippeket.

Utolsó: fogalmam sincs miről beszélsz, de biztos ez is hasznára lesz valakinek :)) vagy nem ;)

2012. okt. 15. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen:)
2012. okt. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!