Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek! Szeretnék...

Üdv mindenkinek! Szeretnék segítséget kérni hozzáértőktől, hogy állítsanak nekem össze egy edzéstervet otthonra? Többi lenn!

Figyelt kérdés

ilyen cuccaim vannak hozzá:

Fekpad,1db 2kezes rúd 67,5kg súly, 2db egykezes rúd 17,5-17,5kg súly, haspad és húzódzkodó rúd. Majd később ahogy a pénztárcám engedi bővítem a listát, de egyenlőre kezdésnek elég lesz (remélem). 176cm magas vagyok és 75 kg heti 4x tudok edzeni és a tömegnövelés lenne a célom!Kaja rendben van! Ha valamit esetleg nem írtam kérdezzetek! Előre is köszi a válaszokat!



2012. okt. 21. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

mindig akkora súlyokkal érdemes végezni a gyakorlatokat, amivel éppen megy szabályosan a 8-12 ismétlés.


kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]


Természetesen ezek csak minták, lehet variálni az izomcsoportok felosztásánál, gyakorlatoknál, gyakorlatok sorrendjével, egykezes- és kétkezes súlyok alkalmazásával, pad dőlési szögével, stb. Mert az a jó, ha mindig van valami változtatás az edzésben.

Ez egy jó cikk erről: [link]

2012. okt. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen én is innen nézegettem edzéstervet csak sajnos még kevés a gép hozzá, ezért is írtam ki a kérdést. De persze össze tudok állítani ezekből egy megfelelőt. Üdv.
2012. okt. 21. 09:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor leírom, hogy én miket végzek ugyanennyi cuccal itthon. Izomcsoport-beosztást nem írok, mert az változik, csak azt, hogy mire mit végzek. A felsorolt gyakorlatokból 3-4 megy egy izomcsoport esetében és hetente változtatok a sorrenden is.

Mell: fekvenyomás kétkezes- és egykezes súllyal, ugyanez döntött padon, tárogatás (a pad dőlési szöge itt is változik hetente), áthúzás tolódzkodás.

hát: húzódzkodás szélesen, egykezes evezés, kétkezes evezés, t-rúd (a rúd egyik végét megpakolom súllyal, a másik végét pedig betámasztom egy sarokba úgy hogy becsavarom a végét egy törölközőbe, hogy ne tegye tönkre a falat. Egy háromszög foganytyúval tudom húzni a megpakolt végét.)

Hátnál még megy kéthetente felhúzás, illetve hiperextenzió (homorítás).

Váll: egykezes nyomás ülve fej fölé vagy mellről nyomás kétkezessel, oldalemelés, oldalemelés döntött törzzsel.

Csuklya: egykezes- vagy kétkezes súllyal vállvonogatás.

Bicepsz: állva kétkezessel sima vagy francia rúddal, állva egykezes beforgatós bicepsz vagy kalapács, scott padon egykezes, koncentrált bic., húzódzkodás szűk fogással arc felé néző tenyérrel.

Tricepsz: szűk fekvenyomás, fekve homlokra engedés (koponyatörő), vagy ugyanez egykezessel, ülve egykezessel tarkóhoz engedés, hátsó támaszos tolódzkodás, lórugás.

Láb: guggolás, kitörés, merevlábas felhúzás, egylábas vádli állva egyik kézben súlyzóval terhelve.

Has: hasprés és függeszkedve lábemelés.


Megy még egy-két saját testsúlyos okosság, de kb ennyi.:)

2012. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Húú ez azért nem rossz :) Lehet ellesek tőled pár gyakorlatot! Köszönöm szépen a válaszokat! Üdv.
2012. okt. 21. 09:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2012. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!