Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Shotokan karate mennyivel más...

Shotokan karate mennyivel más mint a kyokushin? Kungfuról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a kungfu jó, kb olyan, mint a piszkos utcai boxolás(a pusztakezes része persze). Sok helyen oktatják rosszul, ahol titkos technikák és misztikus dolgok vannak, azt érdemes kerülni.

A shotokan és a kyo között, ami biztos különbség, hogy a kyoban van fullcontact, shotokanba meg nincs. A katakban is vannak eltérések. (De ezt majd meg mondja olyan, aki jobban jártas karate témában :D)

2012. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

legegyszerűbben talán úgy írható le a különbség,hogy a kyo közelről felőrlő stílus és pont ezért a testük is fel van edzve az ütések elviselésére.

a shotokan,meg nem törekszik nagyon közelharcra,hanem meglepetés szerűen és robbanékonyan egy-két ütésből próbálja azonnal kiütni az ellenfelet.

versenyeken van fejütés is,kyo-ban nincs.

szóval két véglet.

2012. okt. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sotokan karate az inkább az ügyeséget fejleszti míg a kyolushin kondicíóra épít. /jobb helyeken/
2012. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Orfeus ***** válasza:

Jártas vagyok mind a kettőbe, sőt, mind 3-ba... :D


Nos a shotokan annyiban más mint a kyo, hogy van fejütés, és van védőfelszerelésük versenyeken is, pl. kesztyű, sípcsont/lábfej védő ilyesmi. Elég hosszú állásba küzdenek, és ritmusra gyakorolják a támadást, akkor támadnak amikor pl levegőt veszel, vagy testsúlyodat helyezed egyik lábról a másikra, viszont nekem túl merev volt.


A kyokushin annyiban más, hogy nálunk nem ütünk fejre, viszont testre annál inkább, erőseket rúgunk, és az erőnlét, nos, nem tudom milyen ág van, amibe keményebb egy erőnlét mint a kyoba. Szóval a testünket edzük minél keményebbre, hogy elviselje az ütéseket. A ritmusosság talán ránk is jellemző, viszont úgy bunyózunk mintha utcán lennénk, fejre ütés nélkül. Hatalmas ütések, hatalmas rúgások...


A kung fu, pedig amit csináltam 1,5 évig az a wing tsun volt, nem tudom melyik kung fura gondoltál, mert jópár ág van. Van ami olyan mint az utcai bunyó, van hagyományos (seven star mantis (északi 7 csillag, imádkozó sáska)), és van modernebb, önvédelmi a wing tsun, shaolin stb stb.


Tehát ha leírod, hogy melyik kung fu, akkor tudok válaszolni. El kell döntened hogy mit akarsz jobban.


Ha gyors akarsz lenni, és tartalékolni egy bunyó közbe, akkor shotokan. Ha kemény akarsz lenni mint a szikla, és olyanokat rúgni h belerottyan az elenfél, akkor kyo. Ha gyorsan ki akarod végezni a támadódat, kung fu.

2012. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a kung fu a leghatásosabb mert a jó

edzéseken nagyon dolgoznak az ízületek a csontok és inak keménységére ez nincs annyira benne a karatében valamint

a wing tsun az egyik legrosszabb kung fu stílus(Magyarországon).

A kung fu-nak jobb a küzdelmi technikája(jóval).

A kung fu életszerűbb karate sportban kidolgozottabb a kung fu utcán amikor nincs a kezeden kesztyű

2012. nov. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!