Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A négyütemű fekvőtámasznak mi...

A négyütemű fekvőtámasznak mi az értelme?

Figyelt kérdés

Tömegnövelésre alkalmatlan, erős/izmos nem leszel tőle.

Aerobnak túl intenzív, kardiónak meg sokkal jobban bevált módszerek is vannak. Állóképesség fejlesztésére is van ezer meg ezer jobb dolog.


Akkor most mi értelme van? Egyedül a tesiórai szopatás a lényege?


2012. okt. 21. 23:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Kardió/állóképesség.. Miazhogy jobban bevált módszerek? Te vagy a 'minek veszed ennyire komolyan az edzést ha nem versenyzel' kérdés feltevője ?:D
2012. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem tettem fel hasonló kérdést. Belinkelnéd?
2012. okt. 21. 23:22
 3/26 anonim ***** válasza:

Állóképesség fejlesztésre mégis milyen jobb dolgok vannak?

Mert arra ez egy kiváló gyakorlat. Gyakorlatilag ugyanaz, mint a guggolás és a fekvőtámasz, csak egybefűzve. Ha másra nem, bemelegítésre kiváló, mert elég gyorsan elég sok területen átmozgat.

2012. okt. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
azért népszerű tesiórán,mert ez az egyetlen olyan gyakorlat,ami a test minden izmát igénybe veszi.
2012. okt. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 VVMMvvmm ***** válasza:
Én a kérdezővel értek egyet abban, hogy ez négyütemű f. egy baromság.Viszont a semminél jobb-lehet.
2012. okt. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ökörsèg a kérdés! A négyütemû fekvötámasz, ha elég ideig és elég intenziven végzed akkor az egyik legjobb gyakorlat a tejsav türö képesség javitásàra ès az oxigèn hiànyos energiatermelö (anaerob glikolizis) folyamatok erösitèsére!
2012. okt. 22. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 VVMMvvmm ***** válasza:

Mi most a testnevelés órairól beszélünk.Nem hinném, hogy

az ott tapasztalt ugri-bugri csodát tenne.

2012. okt. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 VVMMvvmm ***** válasza:

Velem is sok tesi órán csináltatták és semmit nem

fejlődtem tőle.Amikor atletizáltam akkor sem ezzel

szereztünk állóképességet.Persze lehet, hogy tudományos

írásokban ajánlják az edzéshez, de én még senkit nem

láttam aki ettől bármilyen fizikális szempontból

komoly eredményt ért volna el.

Egy idétlen mozgásforma és nem is lehet a rendesen

kontrollálni.A fekvőtámasz célja nem az állóképesség

megszerzése-pláne szabályosan végezve.Időre csinálni meg

tök értelmetlen(nyilván a szabályos kivitelezést tönkrevágja).Bemelegítéshez talán elmegy.

2012. okt. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Elöször is az elöbb az anaerob laktacid energia rendszerröl beszéltem,csak hát nagyon reggel volt!


Aztán!

1. Bemelegítéshez kiváló!

2.A tesi órán általános sportot, mozgást végeztek és nem specializálódtok! A négyütemû fekvö pont az elöbb emlitett rendszert veszi igénybe! Miért jó ? Mert a hatására nöhet a vér puffer kapacitása ami oda vezet,hogy több tejsavat tudsz megkötni,ezért késöbb fáradsz el és nem esik szét a mozgásod!

3.Több sportban is meg van a speciális megfelelöje,de ezeket azért nem használjátok tesi mert,ott csak általános mozgásanyagot kell oktatni!

2012. okt. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 aikiboxer ***** válasza:
0%

Egyetértek a kérdezővel, a gyakorlat kiválóan szimbolizálja a magyar testnevelés oktatás koncepciótlanságát és vergődését.


Bemelegítésnek kiváló?! Na ne vicceljünk.


Miért van az, hogy soha egyetlen edzésen sem láttam négyütemű fekvőtámaszt, semmilyen sportágban?!?! Biztosan mert annyira szuper gyakorlat.


A 4ütemű szerintem kiskatonák szivatására lett kifejlesztve, végül az iskolarendszer hasznosítja hasonló célokra.


A tesitanárok meg azért csináltatják, mert ezt tanulták szegények a TF-en.

2012. okt. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!