Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ismerősöm vett egy fekpadot...

Szape kérdése:

Ismerősöm vett egy fekpadot (kb 100 kg súly) van még mellé 2 db egykezes súlyzó is. Van értelme nekiállni rendszeresíteni edzést?

Figyelt kérdés
Régóta tervezem hogy kis vékony szarból, megpróbálok valami emberi formát ölteni, de sajnos sem az anyagiak sem idő sem étkezés nem volt olyan hogy nekiálljak. Lehet enélkül eredményt elérni? Szándékosan nem a "gyúrás" szót használom, szeretnék erősödni! Jelen pillanatban is több dolog is visszatart, rengeteget olvasgatok a témában, és alapvető étkezési szokásokra kéne figyelnem amit nem biztos hogy megenged a pénztárcám. Jelen pillanatban tömegnövelnem kéne 63 kiló vagyok 175 magas vékony testalkattal. Jelenleg napi egyszer eszem, max 2 szer). És egyáltalán nem vagyok azon a szinten mint a társaim, komoly pszihológiai hátrányt jelent nekem.Van esélyem valami eredményt elérni vagy ilyen körülmények között maximum fortunához imádkozhat az ember egy lottó 5-ösért. Illetve ha már van egy ilyen ingyen lehetőség próbáljam e meg kiaknázni, lesz e eredménye? Van e valami olyan tanács vagy edzésterv, amit ezekkel az eszközökkel elindulhat az ember (Konkrétan miből mennyit kissebb súly, ismétlés szám, nagy súly ismétlésszám), esetleg olyan online "edző" aki segít folyamatosan, hogy konkrétan miből mennyit és hogyan, mert attól félek ha elkezdem akkor nemsokára abba is hagyom eredmény híján. (Hozzátartozik az igazsághoz még az is, hogy ismerőseim nyomnak anabolikus hatású szereket, egyenlőre próbálom magam távol tartani ettől....) Válaszok ha lehet vicces megoldó kíméljenek épp elég elszomorító, hogy valakinek rendes étkezésre is alig telik (Én vállalom még ezt is nem az én hibám, egy cél elérése érdekében), csak el venné a kedvem egy jó lehetőségtől.... (google a barátod válasz is értelmetlen lenne én a válaszra vagyok kíváncsi, (esetleg tapasztalatokra) nem a jó pénzért bármit cuccokra, mert azokban már túlképzett lettem a googlétol de csak a kedvem vette el....
2012. okt. 13. 20:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Van értelme, de kellene azért több kaja is.

Így állj neki:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]


Koxot felejtsd el, de ne csak egyelőre, hanem később is, ha nem akarsz versenyezni.

2012. okt. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ! Körülnézek a linkeken amit küldtél... Még egy kérdésem viszont lenne.... Nem biztos hogy erre is tudsz válaszolni, hogyan bírkózik meg az ember a pszihológiai hátránnyal, amit a környezetben látott jelentős (Látványos) fejlődés képez... (És ők sem versenyeznek) Illetve a már most létező hátránnyal....
2012. okt. 13. 20:54
 3/17 anonim ***** válasza:
Pszichológiai hátrány? Már miért lenne? Azért, mert mások koxolnak? Kit érdekel, nem? DE! Magamnak edzem, és ha én látom, hogy jól fejlődök és egészségesen, akkor nem érdekel mások koxos formája. Naturálban is lehet jól kinézni, ne foglalkozz másokkal.:)
2012. okt. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ne hátránynak fogd fel hanem motivációnak.
2012. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez így valóban bíztatónak tűnik, de csak addig amíg olvasom! De amikor lemegyünk a pincébe és ismerősöm 100 kilóval nyom fekve és olyan testalkat mint amit mondjuk én is szeretnék elérni, én meg próbálom felmérni a képességeimet és kb 30 kg amivel tudnék szériázni 40- 45 be meg max 2 szer belenyomok, ez nálam komyol fizikai és pláne pszichológiai hátrány (Többek közt ez tartana vissza egy konditeremtől is).... még ha tudom is, hogy az ő eredményeik (mármint ismerősöméké), nem biztos hogy tartósak, sőt előbb utóbb akár komoly következményei is lehetnek, de nekem épp a pillanat alatt kell úgy edzenem hogy lássam magam előtt a kijelőlt célt... Talán épp ez a legnagyobb problémám, hogy nem tudom kijelölni a kisebb konkrét célokat, amiket belátható időn belül el kéne érnem, mert nem ismerek tapasztalatokat arra, hogy ilyen körülmények között mit lehet kihozni az embernek magából...
2012. okt. 13. 21:12
 6/17 anonim ***** válasza:

Figyu, amikor én elkezdtem, a te súlyodhoz 20 centivel voltam magasabb (21, hogy pontosak legyünk), és ugyan először tényleg marhára paráztam, de erőt vettem magamon, és lementem a terembe (többen is jártam), és tényleg mindig én dolgoztam a legkisebb súlyokkal, de már van fejlődés, igaz, még kell is sok, de ha egyszer rálép az ember az útra, onnantól már viszi a lába. És engem sehol nem röhögtek ki vagy néztek le nyilvánosan (magában mindenki azt gondol, amit akar), sőt, volt aki még segített is. És tudom milyen szar, amikor miután valaki használ egy eszközt, és feleannyira kell állítani a nehézséget, vagy a tárcsákat lefele kell pakolgatni :D De tojj rá a fejére! Mármint az érzésnek, ne a tárcsának, még kevésbé a többieknek :D Pláne, ha ismerősnél csinálod, aki ismer, tudja, hogy most kezded, és elszánt vagy, tuti nem fog rosszat gondolni. De minden bizonnyal egy ismeretlen sem gondolna, már ha komolyan veszi amit csinál, aki meg mégis, az talál mindenkiben olyat, amiért lenézi... Ezt jól megaszondtam, de a lényeg, no para, csak orto és meta! :D

Ja, és eretneknek számítok, de olyan, hogy "étrend" nekem sincs (nálunk nemigen lehet összehozni), de az összmennyiségekre próbálok figyelni, és már ez is elég volt 10 kiló felkapásához. De majd lesz étrend hamarosan, nem is akármilyen (:

2012. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Montez! Írnál kicsit a tapasztalataidról? Te is biztosan valahol el kezdted! Körülnéztem az oldalon amit küldtél linket olvasgattam az edzésterveket, amikhez mellesleg más gépek is kellenének amúgy, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem az hogy nézegetve az oldalon sok mindent ugyan az jutott eszembe mint mióta a témával foglalkozom... rengeteg hústoronyra gyúrt ember, vagy rengeteg pénzel, vagy rengeteg szabadidővel, vagy mindkettővel... de még mindíg nem tudom, hogy kezdték, mennyi idő alatt érték el, mikor és mennyi súlyokkal edzettek, mikor emelték a súlyok mennyiségét.... mindenhol csak az eredmények vannak.... és még mindíg nem állt össze a fejemben semmi konkrétum arról, hogy ha én úgy döntök, hogy hétfőtől komolyan veszem ezt az egészet, mit fogok csinálni lennt a pincében, ha elkérem a kulcsot haveromtól, nem tudom hogy mennyit milyen súlyal, hány hétig és azt sem, hogy mi legyen az első cél, amit el kell érnem hogy emelhessem a tétet. Lehet hogy rohadt körülményesen hangzik ez az egész, de én világ életemben konkrét tervek szerint cselekedtem, tudtam már az elején, mi miért van, minek miért kell úgy lennie és most határozottan érzem a hozzánemértést és a tapasztalatgyüjtés hiányát és elveszi a kedvem az a sok információ amit összegyüjtöttem a témáról.... (sok helyen mást és mást írnak, és mindezt úgy hogy csak teljesen fegyelmezett gyakorlat mennyiség és megfelelő súly hozhat eredményt, hozzánemértő, meg nem biztos hogy rögtön a hasznos információk szerint kezd el majd edzeni. Mostmár pörgök a témán, mert azt írtad igen! Van értelme! Kicsit több evés megvalósítható, átgondoltam, menni fog! De sok az ellentmondás! Olvastam arrol hogy az izom úgy képződik, hogy az izomrostok felszakadnak terhelés hatására és töbnyire fehérjeszintézis hatására ezek a felszakadt részecskék regenerálódnak, pótlódnak, ehez kaja kell, meg pihenés.... máshol azt olvasom, hogy kezdésnek nem kell nagy súlyokkal dolgozni, kérdem én azzal a súlyal amit ki tudok nyomni, azzal hogy szakítom fel az izomrostokat? Most akkor kezdésnek kicsi, vagy eröltetett súlyok? Azt is olvastam, hogy az izom regenerálodása, főként alvás alatt megy végbe, hogy lehet ezt összeegyeztetni 4 műszakkal? Hétfőn kezdem az éjszakást például.. elötte lemennék kicsit edzeni, de van e értelme úgy hogy utána nem alvás lesz hanem 8 óra munka... Azt is olvastam, hogy az edzés akkor a leghatásosabb, ha napszakonta kb ugyanakkor történik (Rendszeres), 4 múszak melett lehet e ezt valahogy kivitelezni.... Nagyon sok a kérdés és a bizonytalanság... Lehet hogy csak csinálni kéne ahogy esik úgy puffan módjára? Lesz ennek értelme, vagy mindenképp rendszeresség mindenben az alapja az egésznek?
2012. okt. 13. 22:01
 8/17 A kérdező kommentje:

Wash!


Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül és van aki tudja milyen amikor le kell killódni a súlyok felét csak miatta a fekvenyomó rúdról... Kicsit para van attól is, hogy mi van ha úgy érzik majd, hogy ezzel időben melóban visszafogom őket, mert ugye ők ketten kényelmesen el tudnának dolgozni ugyanazokkal a súlyokkal... míg én t kell rendezzem az egész pincét, hogy utánuk meg tudjak fogni bármilyen súlyt is... de ez így kis önbizalmat adott, ha más nem majd mondják hogy hogy járjak külön.. :D

2012. okt. 13. 22:08
 9/17 anonim ***** válasza:

Már telefonra váltottam,igy nem tudok neked most sokat írni, majd reggel ha még érdekel, akkor kiegészitem.

27 évvel ezelött kezdtem, 15 évesen. Mindenki kis súlyokkal kezdi ez nem gond. Nálad a müszakolás nem a legideálisab, de így is tudsz fejlödni.

Mindig akkora súlyokkal eddz, hogy éppen menjen szabályosan a 8-10 ismétlés a sorozatokban. Ez értelemszerűen más-más súly lesz gyakorlatonként.

2012. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Montez!

Természetesen érdekelni fog a téma holnap is, hétfőn kezdenék csak, nekem már annyi is elég, ha valaki ilyeneket leír hogy mit mennyit és hogy kell tennem kijelöli a célokat amiket el kell hogy érjek..... És én már csinálom is... Nyilván ennyi idős multtal már meg lehet bízni valakiben, nem szeretnék senkit zargatni, sem teher lenni senkinek, csak kell egy kis segítség induláshoz, amíg rá nem érzek a lényegére, meg amíg le nem tisztázódik bennem a sok kérdés! (Na meg egy két komment ami segít leküzdeni magamban a pszichológiai hátrányt! Amúgy abban biztos vagyok, hogy ha látom a fejlődést, előbb utóbb nektek lesz benne igazatok, hogy előnyt is fogok tudni belőle kovácsolni)

2012. okt. 13. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!