Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 20 évesen kezdeni karatézni?

20 évesen kezdeni karatézni?

Figyelt kérdés
Nincs sport mögöttem, csupán a rendszeres futást tudnám feltüntetni. Semmilyen alapom nincs, teljesen kezdőként elkezdhetem ennyi idősen? Valamint nem "ciki" ennyi idősen? Edzésen sem?

2012. okt. 24. 21:39
 1/9 mirror06 válasza:

Ez olyan, mintha azért nem akarnál elmenni nyelvtanfolyamra, mert nem tudsz angolul.

Soha nem késő.

2012. okt. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Versenyre már nem biztos, hogy érdemes lesz elmenned, de csak szórakozásból miért ne mehetnél?:)
2012. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 aikiboxer ***** válasza:
Én meg 35 évesen kezdtem el bokszolni. Szerinted? :)
2012. okt. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam Boxer, hogy ennyi idős vagy! :)


Kérdező, nem ciki, de most komolyan, semmi értelme. Sportként elmegy. Küzdősportként inkább ökölvívást tanuljon az ember, a sportkaraténak semmi értelme. Azért írtam hogy sportként elmegy, meg szabadidős mozgásnak mert jobb mint a futás, zumba.. de ennyit tud.

Harcművészet karate oktatást megelőlegezem: nem fogsz találni. Van, 1-2 helyen.

De ha harcművészetet tanulnék, akkor meg jóval életrevalóbb rendszert, edzést keresnék mint a Karete. Igazából még az okinawai karatét űző mesterekről is az a véleményem, hogy bármilyen kitartóak, szívósak és erősek: a testünknek vannak határaik. Nagy terhelésre el fognak törni, és ez nem jó. Mondjuk ők erősek annyira, hogy ne kapjanak ekkora terhelést, de elméletileg bizony hátrányukra válhat a szilárdságuk, az alkalmazkodás, lágyság hiánya.


Ezzel szemben a Karate őse, a kínai Kungfu ágak közül a belső, lágy stílusok nagyon komolyan erősítik, edzik fel a testet (nem állítom, hogy hatékonyabban mint a karatésok, csak máshogy) viszont a lágyság elvével alapvetően elkerülik a test túlterhelését, eltörését.


Mondom a példát, a karatés a pusztító erőt (teszem azt egy könyöklés) a feledzett karjával, csontjával blokkolná. Amíg EL NEM TÖRIK A KARJA. Ez a karate egyik legkomolyabb hátránya, nyilván nem csak a kartörés miatt, az egy extrém példa.

Olyan stílust ajánlanék, ami felkészít arra hogy még erős testtel is alkalmazkodó légy, és ne a csontoddal akarj győzni mert kés ellen keveset ér :) A Wudangi stílusok alapja a lágyság, az alkalmazkodás, így nagyon gyilkossá válnak, egyszerre potenciálisan nagyon lecsökkenti a saját tested károsodását (hiszen az egészség megőrzése, fejlesztése szintén hozzá tartozhat egy harcművészet céljaihoz).

2012. okt. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy tényleg nincs tapasztalatom semmi ilyesmivel és még csak az sem mondható, hogy a harcművészet/küzdősport az én stílusom lenne. Önbizalom növelés, feszültség leadás és önfegyelem tanulása céljából gondoltam a karatéra. Amennyiben megtetszik a dolog úgy a későbbiekben nem kizárt, hogy választanék mellé (vagy helyette) egy más stílusú küzdősportot, ami erősít és önvédelemre is felhasználható. :-)
2012. okt. 25. 17:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy nem érdemes karatéval olyan reflexeket, beidegződéseket megtanulni, amiket aztán később nehéz lesz kiirtani.. De Te tudod, próbáld ki, biztos hogy van valami a karate edzések légkörében ami megfogja az embert. Komolyabbnak tűnik mint ami igazából.
2012. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 aikiboxer ***** válasza:

TaplalkozasHarcmuvessel értek egyet, a karate szép és jó szabadidős elfoglaltság, csak éppen nem a legjobb az önvédelemre, miközben a testedet meglehetősen igénybe veszi, a térdműtét esélye pl. 70-80% néhány év múlva.


Ha ütni-rúgni akarsz, nézd meg inkább ezeket: box, thai box, kick-box.

2012. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 aikiboxer ***** válasza:
Igen, Harcmuves, vén vagyok, mint az országút... ;)
2012. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sosem késő elkezdeni:))
2012. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!