Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing Tsun Kung Fu-t pesten...

Wing Tsun Kung Fu-t pesten hol tanítják, ahogy jó árban van, s "színvonalas" az oktatás, tehát nem baromság eljárni?

Figyelt kérdés

19/L

Még nem tanultam semmilyen harcművészetet, ezt ajánlották, hogy ezzel érdemes kezdeni. Mindenképp szeretnék valamit sportolni, mivel a tesiórák kimentek, de én továbbra is szeretnék rendszeresen mozogni, s ha lehetséges, új dolgokat megtanulni. Ezzel kapcsolatban várok akár tanácsokat, s azt hogy például Zugló közelében hol tudnék belekezdeni egy ilyen tanfolyamba, vagy bekapcsolódni máshová?



2012. okt. 24. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Wing Tsunt Győrben tanítanak színvonalasan, Pesten még nem tanít mester szintű tanár, a legjobb talán Kerekes Csaba Sempai, tőle kaphatod a legjobb minőségű oktatást Pesten (30-983-8373)
2012. okt. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Majd elfelejtettem írni, 4. kerületben oktat ha jól tudom
2012. okt. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tanít mester szintű.. Pesten WingChunt inkább, nem is beszélve 4. kerületben a Wudang harcművészeti/női önvédelmi edzésről. Mindenképp meg kell nézni pár edzést, utána valószínűleg az ismertebb (de nem feltétlen a legjobban oktatott, vagy legalkalmasabb) stílusok nem fognak annyira csábítónak tűnni. De ez ne tűnjön úgy, hogy a WingChun ellen beszélek, az általam is elismert stílus.
2012. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sempai? Szerencse, hogy ez egy japán kifejezés (németes átirattal) az ehhez legközelebb álló kínai kifejezés tudtommal a Shia-shang...
2012. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elnézést Neutronlovag, nem vagyok vele tisztában, Bujinkan-t tanulok, csak előttünk van wing tsun edzés, azt hittem az is japán ^^"
2012. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Még továbbra is várok tanácsokat, s akár azt is ajánlhatjátok, ahova ti jártok, s elégedettek vagytok vele, s ahol azért a lányok is bírják a strapát :) (nem vagyok nyámnyila, se gyenge, de egy izompacsirta sem)
2012. okt. 25. 20:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Neutronlovag:

Az Si-Hing tudtommal bár én sem tudom 100%-osan, nem vagyok kung fu-s.


Kedves kérdező én a VI. kerületbe járok ju jitsu oktatásra, ha netán az érdekelne. A japán ju jitsu is elég jó önvédelemre, és a hazai oktatás szinte mindenhol színvonalas. A Blaha Lujza tér közelében van, és kifejezetten olcsó. Ha érdekel, küldj nyugodtan privátot (mert ugye mondtad, hogy azt is lehet, ahova mi járunk).

2012. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik Wing Tsun edzésre barmoság eljárni. Leírok pár dolgot ami szerintem nem jó benne: instabil (és kényelmetlen) állás, nem tanítanak meg erősen ütni, se pontosan, misztikus barmoságok, titkos technikák(kamu/marketing), hiherarchikus rendszer(kb nem merik megütni a magasabb fokozatút/mestert), stbstb sorolhatnám napestig. Ez csak a leung ting félére vonatkozik. Ezen kívül csak pesten 10 féle vingcsun van. Akadnak jók is.
2012. okt. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"kb nem merik megütni a magasabb fokozatút/mestert"


Az szép, nálunk simán kibelezés jár érte jujutsu-n, ha nem támadunk rendesen. Bár hallottam már, hogy a Tsunnal sok a probléma.


Lehet, hogy igazad van nem tudom, de nem járhatsz régóta bujinkanra, ha nem vagy ennyire tisztában a dolgokkal, javaslom olvass kicsit a témában.

2012. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zedo Aragaya1 ***** válasza:
Szia! Én több stílust is kipróbáltam, de nekem a wing-tsun jött be a legjobban. Nem az erőre, hanem az észre épít. Nő fejlesztette ki, tehát gyengébbek is tudják használni. Láttam, hogy vki leszólta, de az állás pl. pont hogy stabil, nem lehet belőle kibillenteni, el tudsz fordulni oldalra, amivel kitérsz az ütés/rúgás elől. Az se igaz, hogy nem erőből ütnek, inkább pont abból, és a gyenge pontokat támadják. Si-Hing Kerekes Csaba többek között Pesten is a vezető instruktor, bővebb infót a wingtsunkungfu.hu oldalon találsz, abszolút jó fej, nagyon közvetlen. Az viszont igaz sztem is, hogy a hierarchia nagyon érvényesül, de ez inkább a Si-Fu-ra igaz, pl. csak úgy tudsz vizsgázni, ha elmész szemináriumra, mert csak ott lehet, amit persze ő tart jó pénzért. Ott a Si-Hing is csak hajbókol előtte.
2015. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!