Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A japán jiu-jitsuval szert...

A japán jiu-jitsuval szert lehet tenni izmos, sportos testalkatra?

Figyelt kérdés

Már jártam fél évet aikidora, de nekem túl "kifinomultnak" tűnt, ráadásul nem érezte, hogy különösebben megerőltető lenne - legalábbis az én szintemen. Gondoltam, hogy kipróbálom a jiu-jitsut, és mellette edzek itthon - plusz rendesen kajálok. A kérdés(eim) a következő(k):

- Mennyire nehéz ezt a harcművészetet elsajátítani?

- Lehet-e vele átlag sportos testalkatot elérni? - vagyis látszódjon rajtam, hogy sportolok.


17/f 175cm 62kg


2012. okt. 27. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

- Elég nehéz. Pontosabban k*rva nehéz, és nagyon sok gyakorlás kell, hogy jó legyen a technikád, persze egyértelműen megéri a végeredményt, de ez nem az a "sport" a egyik napról a másikra jutok egyről a kettőre. Amúgy hasonló az aikido-hoz bár annál valamivel kemlnyeb és nehezebb, összetettebb.

- A ju jitsu, bár ad egy alap edzetséget, elsősorban az önvédelemre helyezi a hangsúlyt. Arra van, hogy megtanulj harcolni, nem azért, hogy villoghass a strandon. Igen, az edzésen van futás, erősítés stb... de csak a bemelegítés végett. Az erősítés mindenkinek házi feladat, hiszen azért jársz oda, hogy technikékat tanulj, nem pedig tornázni. Ha csak azért akarsz elkezdeni jitsu-zni, hogy látszódkon rajtad milyen sportos vagy, akkor nagyon rossz helyen keresgélsz. Az ilyen felszínes kezdők hamar lemorzsolódnak. Ha sportos kinlzetet akarsz, akkor kezd el testépíeni, mert azt legalább arra találták ki...

2012. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem sport, másrészt ahhoz, hogy izmos legyél testépíteni kell, vagy erőedzést végezni. Lila foltok előfordulnak, nem tudom ez pozitívnak számít e számodra a kinézetedhez.
2012. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!