Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez az omega 3 mennyire jó ár...

Ez az omega 3 mennyire jó ár érték alapján?

Figyelt kérdés

[link]


Montez?


2012. okt. 27. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet, hogy én számolom rosszul, de ahogy én tudom egy nap a DHA és EPA összege min. 300mg-nak kell lennie. Ha 1% EPA és 1,2 % DHA van benne az azt jelenti, hogy a 3g (3000mg)-ban van 30mg EPA és 36mg DHA. Ebből én többet szednék, de lehet, hogy nagyon elszámoltam, még átgondolom.:)
2012. okt. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
43,6 %-a zsír, a többi fehérje és szénhidrát mit keres benne?
2012. okt. 27. 20:54
 3/7 Sznofru ***** válasza:
Szerintem vegyél lenmagolajat és abból igyál. Tegyél még hozzá egy kevés halolajat és tökéletes.
2012. okt. 28. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudjuk, hogy vannak növényi és állati esszenciális zsírsavak. Aztán olyan szavakkal is találkozunk, mint omega3,


omega6, meg omega9, amik a kötések számát, elhelyezkedését jelzik. Ahogy az EAA aminokat úgy az Esszenciális zsírsavakat sem


vagyunk képesek szintetizálni. Táplálékkal kell bevinnünk. A többszörösen telítetlen zsírsavakat csak a növények tudják


előállítani. Ettől függetlenül


A nagy probléma már régóta az, hogy az étkezésünkkor a telített és telítetlen zsírsavak aránya nagyon rossz, ráadásul a


telítetlen zsírsavakon belül is a kezdeti 1:1, és 1:2 aránya (omega3/omega6) nagyon megváltozott a táplálkozásunk révén. Sok


mesterséges, transz-zsírt eszünk és több és több gabonafélét (búza, rozs, szója, kukorica). Sőt az állatokat is


szójával és kukoricával etetik, azon nevelik fel. Így az omega6 káros hatásai megnövekdhetnek. (Fontos megjegyezni, hogy a GLA ami omega6-ba tartozó, kivételt képez!)



Akkor nézzük mi is van ebben a Stillmass omegában (lenmagból és halolajból):

omega 6 a linolsav

omega 3 a (alfa-linolénsav, ALA)

omega 3 a (DHA)

omega 3 a (EPA)



Mivel lenmagból is van ezért természetes, hogy a termék összesítő adatainál protein érték is fel van tüntetve. (100g lenmagban van 24g protein, 31g zsír).

2012. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tehát ami az ideális az omega3 és omega6 kb. 1:3 arányú legyen. Napi szinten pedig 1,5-3g bevitelt szoktak ajánlani.
2012. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sznofru ***** válasza:
Tudtommal az omega3-ból több kell, mint az omega6-ból, az arányszám nem fordítva van?
2012. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az igazán jó arányszám az 1:1 lenne, de sajnos ez sok embernél 1:10 arány lett az omega6 javára, ami nem kedvező.:)

DHA és EPA összesen napi 300mg legalább legyen. Ez viszont tuti! :)

2012. okt. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!