Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vettem fehérjeport. Naponta...

Vettem fehérjeport. Naponta hogyan szedjem? Edzés előtt+után, vagy reggel+edzés után?

Figyelt kérdés

2012. okt. 28. 13:58
 1/7 SSanchez ***** válasza:
Reggeli zabhoz mehet, és edzés után gyors ch-val.
2012. okt. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pontosan. És hogy miként számítsd az edzés utáni adagot?

Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.


De ne csak egy tápkiegre építs, legyen tömegnövelő étrended is.+ multivitamin

2012. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Természetesen étrend megvan, és az edzés utáni gyors ch is.

Csak arra voltam kíváncsi,hogy edzés előtt is kell-e fehérjeport szedni, vagy elég csak utána+reggel. :)


köszi a válaszokat!

2012. okt. 28. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Edzés előtt 1-1,5 órával legyen szilárd kaja, pl csirke-rizs-zöldség. És a proteint nem szedjük, mert nem gyógyszer, csak használjuk.:) Ez is csak kaja, a csirkét sem szedjük.:)
2012. okt. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
én lefekvés előtt iszom utolsó étkezésnek ledarált zabpehellyel, meg edzés után szőlőcukorral.
2012. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lefekvés előtt én túrót szoktam enni. :)


Igazad van, tényleg nem "szedjük". :D

És reggelre is testtömeg x 0,5g mennyiség kell? Ugyanúgy,mint edzés után?

Vagy akkor kevesebb,vagy esetleg több?

2012. okt. 29. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Reggel kevesebb is elég, kb 20-25g fehérje is, de ez attól is függ, hogy miként osztod el az étrendedben a fehérjebevitelt. Tehát edzés után kell a 0,5 x ttkg, a többit pedig kb egyenletesen elosztva kell bevinni a nap folyamán. Mármint az egész napi fehérjemennyiséget, ami ugye nem csak a tápkiegből jön össze.:)
2012. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!