Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a verekedés és...

Mi a különbség a verekedés és a harcművészetek között?

Figyelt kérdés
2012. nov. 1. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Harcművészetek: kontrollált, jól kivitelezett ütések és rúgások gyenge pontokra , nem úgy mint a kocsmába ahol érem ott ütöm, ahogy épp esik..

Valamint a harcművészet célja nem a fizikai fájdalom okozása a cél, hanem hogy saját magad megvédd vagy mérkőzésen hogy legyőzd a másikat.

2012. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első baromságot írt. A harcművészet eszenciája az ellenfél teljes megsemmisítésének gyakorlásában rejlik, harctérre fejlesztett technikák, versenyre alkalmatlanok a szabályok teljes hiánya miatt. Ami ennél kevesebb az csak küzdősport.
2012. nov. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aikiboxer ***** válasza:

Újabb definíciós kísérlet: harcművészetnek a távol-keleti stílusokat hívják, küzdősportnak az európaiakat. :)


A "harctéren kifejlesztett" definícióval az a problémám, hogy görög-római, európai stb. katonák szerintetek mi a fenét csináltak a harctéren???


A távol-keleti "harcművészetek" és európai "küzdősportok" között a különbség inkább az edzésmetódus: az európaiak már évszázadok óta kontrollált keretek között, jóval fejlettebb edzésmódszertannal edzettek (tehát volt randori), addig a távol-keleten még mindig csak katákat gyakoroltak ellenfél nélkül. Eredmény: egy európai birkózó, bokszoló lazán megevett reggelire bármilyen kung-fu, karate stb. "harcművészt". Mára persze változtak a módszerek, főleg Jigoro Kanonak köszönhetően.

2012. nov. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az európában harctéren használt mozgásrendszereket nyugodtan hívhatjuk harcművészetnek(úgy tudom volt pusztakezes is nem csak fegyveres). Legfeljebb nem adtak neki külön nevet vagy csak simán eltünt időközben a név és/vagy az egész rendszer(ennek okai mondjuk érdeklenének engem, van pár tippem). Szerintem az európai lovagok/harcosok ugyan úgy tanulták/gyakorolták a kardozást vagy akármilyen fegyverforgatást és esetleg pusztakezes harcot is, mint távolkeleten és ezért ugyan úgy ezek is harcművészetek csak nálunk mondjuk kardforgatásnak hívták japánban meg kenjutsunak, amiből a jutsu kapásból a művészetre utal. A kínai dolgokat meg ugye kungfunak szokták nevezni, de ha jól tudom a japán dolgok előbb bejöttek nyugatra(judo már a 20.század eleje felé, míg nem kínaiaknak először Yip Man oktatott kungfut), így ebből is adódhat hogy a japán elnevezést vettük át. Viszont az biztos, hogy mostanában gyakran túlmisztifikálják a keleti dolgokat, azok se különböznek nagyon, csak ők talán jobban szeretik a szimbólumokat, így mi misztikusnak gondoljuk, pedig nem az. (Ha valamit rosszul tudok javítsatok ki)


Szerintem jó a Neutronlovag féle besorolás, szabály->küzdősport, nincs szabály->harcművészet.És a lényeg az ellenfél harcképtelenné tétele. Az más kérdés, hogy mára sok harcművészetnek nevezett dolgoból hangsúlyosabb művészet, mint a harc. És így inkább a jól kinéző mozdulatok vagy a semmi művészete lesz belőlük.

2012. nov. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És hogy valamennyire a kérdésre is válaszoljak. :D Régebben a harcművészetekben fontosabb volt a fegyveres,mint a pusztakezes rész, ma meg a harcművész szó hallatára, inkább egy pusztakezézzel verekedő ember jut az eszébe az embernek. Mivel ma már senki sem szaladgál kardal vagy lándzsával és így elavult lett a dolog, bár a késes/rövidbotos részek még mindig aktuálisak lehetnek. Plusz a jó harcművész annyit gyakorolt, hogy amit csinál az átlagember(vagy kezdők) számára szinte varázslásnak tűnik.
2012. nov. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!