Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 15 éves kezdő "testépítő"...

Egy 15 éves kezdő "testépítő" kérdései? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok, 15 éves vagyok, 185cm, 85kg. 3 hónapja edzek rendszeresen, azelőtt hébe-hóba követtem az edzéstervemet.

Heti 3x 2 órát edzek (bicepsz, tricepsz, mell, hát, váll), emellett heti 3x futok fél órát. Szintén 3 hónapja szedek fehérjét, edzés után egy adagot. Étrendem a szokásos, nem követek semmilyen "gyúrós étrendet", nem eszem 2 óránként.. Reggeli, Ebéd, Vacsora, és kész.


1. Min kellene változtatnom, hogy jobb eredményeket érjek el?

2. Tudom, hogy sok múlna az étrendem, de én azt nem szeretném feláldozni... helyette inkább többet mozognék. Ez megoldható, hogy kompenzálja egymást a kettő?


2012. nov. 2. 21:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 dirtboy ***** válasza:

és még te hívod magad testépítőnek,kész poén

lábad hol van,miért nem edzed?

2óra edzés túl hosszú.

napi 3 étkezés és az sem megfelelő,így ne várj eredményt.


1.kérdésed

mindenen,kaja,edzés,hozzá állás


2.kérdés

totál sz ar gondolat


[link]

2012. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
100%

Kellene lábra edzeni és:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]

 

2012. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:

(A kezdőt nem poénból írtam) Lábra nem edzek, nem kell, arra ott a futás. Inkább akkor vedd úgy, hogy nem is használtam a testépítő szót. Te mennyi edzésidőt javasolsz? Napi hány étkezés kellene?

Azért írtam le, mert úgy gondolom kellene egy-két vélemény, nem tudom miért kell egyből lehordani...

Akkor nem vagyok testépítő, de így is izmosabb vagyok egy-két embernél... Légy szíves adj konkrétabb tanácsokat

2012. nov. 2. 21:44
 4/66 anonim ***** válasza:
51%

Hatalmas baromságokat hordasz össze.



"Tudom, hogy sok múlna az étrendem, de én azt nem szeretném feláldozni... helyette inkább többet mozognék. Ez megoldható, hogy kompenzálja egymást a kettő?"


Nem eszel eleget az izomépítéshez,de helyette többet mozognál?egyenes út a kalóriadeficithez, úgy meg nincs izomépítés.



Már bocsi, de én sem merem magamat kezdő testépítőnek tituálni, holott hozzád képest az eifel torony tetején állok.



Szal: az edzés max 1ó20p legyen, lábat is kell edzeni!

Napi 3 étkezést legalább duplázd meg, nem kell proteinporra költeni amíg nincs étrend, addig csak kidobod ahelyett, hogy az árán csirkét vennél.

2012. nov. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
A futás nem lábedzés..., legalább 4-5 gyakorlattal meg kellene edzeni, énis csak annyit csinálok a 2 combizomra, (nemtudok többet)
2012. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 dirtboy ***** válasza:

1 óra edzés alkalmanként elég

6 étkezés simán legyen,nekem volt hogy 8 is meg volt egy nap

egyébként meg nem csak az étkezések száma számít hanem a bevitt tápanyagok minősége és mennyisége is.


azért kell lehordani mert hihetetlen hogy mai világban mikor internet is van eléd tárul minden információ ami csak kell ilyen hülyeségeket írsz és kérdezel.olyan alapdolgokkal nem vagy tisztában hogy az elképesztő.

olvasd el amit be linkeltem.

2012. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
Így van. Az ne nevezze testépítőnek magát, aki nem edz lábra. A futás nem elég. Étrendet leírtam. És kinél vagy te izmosabb?? :)
2012. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:

Ó, jézusom emberek:DD

Akkor írom a kérdéses dolgokat konkrétabban.

Először is nem vagyok testépítő, ezért is van idézőjelben, akkor hobbikondis vagyok... így jó?:D

Montez: Tudom, tudom... az étrend... Mindent viszek be, mindenből eszem, normálisan, eleget.

Ikszdéééé: Eszem eleget, bőven eleget az izomépítéshez, én nem azt mondtam, hogy nem eleget. Arra gondoltam, hogy nekem tarthatatlan lenne a napi 3-4 étkezésnél több. Illetve, hogy az étrendemet összeállítani nem fogom.. Mindennap házi kaját eszem, anyám főz, egészséges, mint az életmódom is, ezen nem szeretnék változtatni..


Még annyit, hogy nagyon az elején vagyok, még nem gondoltam 100% komolyan mindent, csak nagyvonalakban kezdtem el a dolgokat.

2012. nov. 2. 21:52
 9/66 dirtboy ***** válasza:
hát akkor ha mindet tudsz,eleget is eszel meg minden frankó akkor miben is tudunk mi segíteni?
2012. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:

2x is törölték a kérdésemet, nem akarok újabb fél órát várni. Légyszi válaszoljatok: Szóval erről vélemények? Nagyon rossz protein, kár érte akár 1Ft-ot is költeni?


[link]

2012. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!