Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen a Magyarországon...

Bala8 kérdése:

Milyen a Magyarországon oktatott Shaolin kung fu (Chan Wu szövetség)?

Figyelt kérdés

Elsősorban ezek érdekelnének:

Miket oktatnak kezdő és haladó szinten?

Északi és déli stílust is oktatnak-e?

Az állat stílusoknak a gyakorlati alkalmazásait is tanítják?

Chin na-val, életpontok támadásával, gyógyítással foglalkoznak haladóbb szinteken?

Van-e az edzéseken éles küzdelem/sparring?


Van-e lehetőség a meditációval(csan) is foglalkozni?

Oktatják vagy esetleg lehet kezdő iránymutatást kérni ha ez valakit jobban érdekel?



Főleg olyanok válaszát várnám akik valamennyire hozzáértőek, gyakorlottak, esetleg most is aktívan űzik ezt a stílust.


Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm!



2012. nov. 3. 15:34
 1/4 anonim válasza:
Sajnos sokat én sem tudok, de amit tudok elmondok. Kezdőknek általában a csibejkungok vannak és a kezdő formagyakorlatok (pl.: Lian huang quen) és persze önvédelem. Ha jól tudom az északi stílus van nagyobb szerepben, de mind a kettő tanulható. Az állat stílusok elég nagy szinten kezdődnek, de szerintem ha megkérdezed a mestered megmutatja a gyakorlati alkalmazását is. Életpontokkal foglalkoznak maximum (de ez sem biztos). Éles küzdelem ritkán van edzésen, ez már nem a harcról szól. Már nem harcosokoat képeznek ott, hanem harcművészeket.
2013. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Oh és igen, van lehetőség meditációval foglalkozni, és bevezethetnek a csan buddhizmus alapjaiba is.
2013. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 21. 10:33
 4/4 A kérdező kommentje:

youtube-on van fent pár összefoglaló videó a chan wu bajnokságokról. azok között láttam sanda küzdelmeket is.

ezek szerint azokra külön edzések keretében készülnek?

2013. jan. 21. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!