Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szálkásításkor hogy igyam a...

Szálkásításkor hogy igyam a fehérjét?

Figyelt kérdés

Eredetileg úgy van hogy edzésnapon délelőtt 2. étkezés a tejsavó fehérje meg este, edzés után fehérje+glutamin.Na most úgy járok edzeni hogy egy nap edzés egy nap pihenő.Végül is az lenne a kérdésem hogy pihenőnapokon eddig csak reggel ittam a fehérjét.Ez így elég???Amúgy minden nap túró a vacsora és ez kb eredetileg is edzés után vagy 30 perccel /tehát vagy 20 perc van a túró és a fehérje között/ így sztem nem lenne muszály este már a fehérje!

A válaszokat előre is köszi :)



2012. nov. 4. 20:33
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja még van egy kérdésem már csak felteszem ide:

Nem csinálok aerob edzést csak súlyzós edzést! Ez nagy hátrányt jelent szálkásításkor? Amúgy rendészeten vagyok és naponta 40 perc kemény tesióra és plusz edzés után gyalog megyk haza kb 15-20 perc!!!

2012. nov. 4. 20:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha naponta van kemény tesi, akkor nem kell még plusz aerob, illetve ez is egyénfüggő.

Annyi fehérje kell, hogy meglegyen a napi 3g x testtömegkg még pihenő napon is. Hogy ezt te húsból, tojásból, protein tápkiegből és esti túróból fedezed az mindegy, de legyen meg. Illetve az esti túró az jó dolog, nálam is megy egy kis proteinnel keverve.:)

2012. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi.Minden faszásan ki van számolva és így is megvan a fehérjebevitel ha nem iszok 2 fehérjét.Na de nem is beszélek többet inkább meek megeszem a túrót ;)
2012. nov. 4. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megvan tápkieg nélkül, akkor nem muszáj proteintápkieg pihenő napon.
2012. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

protein 2-2,5g/testsúly kg és 1-1,6g szénhidrát/testsúly kg. Esszenciális zsírsavak alkalmazása.



Protein esetén válassz olyat, ami nem tartalmaz eleve hozzáadott szénhidrátot. Magas a BCAA tartalma. Vagy hozzáadott L-leucin-t tartalmaz.


Hasznos lenne külön BCAA és/vagy EAA és/vagy glutmain.

2012. nov. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!