Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportos ajánlanátok?

Milyen küzdősportos ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok hasonló kérdés volt. Vékony vagyok, de sportos, a húszas éveim közepén járok. Itthon edzek hetente 3x, inkább erőnövelő jellegű edzést csinálok. Gondolkodom, hogy vmilyen küzdősportos vagy harcművészetet kezdek el. Kungfu, kempo és kickbox edzésről tudok csak a környéken, melyikre menjek, ha önvédelem a célom?

2012. nov. 10. 14:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
elírtam: küzdősportot*
2012. nov. 10. 14:33
 2/13 anonim ***** válasza:
Kempo... bár nem tudom milyen kung fu van a közeledben nem oktatják túl magas színvonalon kis hazánkban. A kickbox pedig nem igazán alkalmas önvédelemre, így ha csak ez a 3 a választék akkor kempo
2012. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Inkább a kung-fu.
2012. nov. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

egyik sem igazán önvédelmi.

de mivel ennyi idős vagy,a legcélszerűbb az lenne,ha a legkevesebb technikát,de jól alkalmaznád.

a haladó kickbox edzés meg nagyjából annyi,hogy bemelegítés,páros gyakorlat,zsákolás és bunyó.

nincs földön hempergés,lelki marhaságok,imádkozás stb.

de ha lenne ott ökölvívó edzés is,az lenne a legjobb.

2012. nov. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Na épp ez az! Egy ökölvívó ember alól kirúgom a térdét mielőtt meg tudna ütni..
2012. nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igen, valami egyszerűbben megtanulhatót akarok, mert már "idősnek" érzem magam ahhoz, hogy valami bonyolultabbat elkezdjek.
2012. nov. 10. 16:51
 7/13 aikiboxer ***** válasza:
16:24 Álmodik a nyomor. Engem pl. nem szivatsz meg sem lábsöpréssel, sem bármilyen rúgással... Igaz van mögöttem 5 év karate is... A bokszolók nagy része csinált mást is, úgyhogy szerintem rossz irányba spekulálsz.
2012. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 aikiboxer ***** válasza:
Kérdező: a felsorolt három stílus mindegyike egyformán jó, menj le mind a háromra, próbáld ki őket és ahol a legszimpatikusabb az edző, az edzéstársak, meg a legtöbb edzés van a héten, ragadj ott.
2012. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
thai-box se rossz
2012. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Menj le kungfu, kempo és kickbox edzésekre néhányszor, próbáld ki mindegyiket, általában az első alkalmak ingyenesek.

Amelyiket a leghatékonyabbnak találod, azt űzd. Nem a stílustól függ, hanem az edzőtől.

Én kempora járok (ZBKK), nagyon kemény edzések vannak, nagy művészet, spirituális ezaz nincs mögötte. Csak ajánlani tudom.

2012. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!