Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen küzdősporto...

Tom124 kérdése:

Szerintetek milyen küzdősportot/harcművészetet ajánlanátok? Többi lent

Figyelt kérdés
17f eddig 16 kilót fogytam most 183cm és 80kg vagyok elsősorban a további fogyás és az állóképességem javitása miatt kezdeném el de mellé jó lenne az önvédelem.Szoval mit ajánlanátok?
2012. okt. 25. 16:25
 1/9 A kérdező kommentje:
-szerintetek
2012. okt. 25. 16:28
 2/9 SSanchez ***** válasza:
Hát én személy szerint a boxot kezdeném el. De lehet az neked nem jön be, szerintem ha lehet párat próbálj ki.
2012. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
minek tovább fogyni?
2012. okt. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kell még pufi vok -.-
2012. okt. 25. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a Chun Kuk Do-t ajánlanám. Az jó mindenre, az összes többi sz@r...
2012. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerinte is boksz. Megtanulsz jól verekedni és még állóképességet is ad.
2012. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ökölvívás
2012. okt. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem a Chun Kuk Do-t ajánlanám"

SZERINTEM miért nem a Rák kung-fut ajánlod? :D

2012. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező.. sz.arul írtad a kérdést, nincs olyan hogy szerintem mit ajánlok..


Mit akarsz? Fogyást ne keverd ide, ahhoz le kell csökkenteni a szénhidrát bevitelt, el kell hagyni a sok teljes kiőrlésű, cukros vacak mindenféle disznótápot, ki kell önteni a tejféléket, és húst, zöldségeket, gyümölcsöket (normális kajákat) enni.


Küzdősport szórakozásra van.


Harcművészetek nagy része kamu.. bár még így is több önvédelmi értékük van mint a ma divatos (krav, defendo) önvédelmi rendszereknek.


Na most, tegyük fel érdekelt vagy abban, hogy ha elszabadul a pokol (mégpedig a mostani politikai, gazdasági helyzetből kiindulva a bűnözés, erőszak egyre csak terjedni fog) és te ezt túl akarod élni, akkor bizony jó választás egy megfelelően oktatott harcművészet tanulása. Erre a különböző verseny sportok (karate, box tájbox stb.) semmit sem érnek. Létezik harcművészet karate, csak valószínűleg 1-2 edzés az egész országban.. Viszont Jujutsu edzések legjobb információk szerint még hatékonyan vannak megtartva (úgy mint a box edzések, csak a kettő között a különbség a felhasználás. egyik szórakozás, másik erő, egészség és harc-pusztítás (önvédelem) centrikus).


Pesten pl. van Wudang edzés is, itt ha valaki nem feltétlen csak ringbunyót akar, mindenképpen érdemes kipróbálni. WingChun és Jujutsu edzések is jók lehetnek (akár Pesten) de ezekre általában adnék az egész országban.


A komoly tanulási szándékot nem árt megosztani az oktatóval/oktatókkal, mert legyenek tisztában azzal, hogy Te miért is vagy ott, teszem azt meg akarod tudni védeni magad, és kevésbé formális dolgokat tanulnál. Azoknak is megvan a szerepük, de én azt mondom rövid távon más a fontos.

2012. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!