Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vettem egy doboz fehérjét,...

Vettem egy doboz fehérjét, napi mennyit fogyasszak? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Eddig mindig edzés után helyben ittam meg 1-2 zacskó fehérjét.

Most gondoltam gazdaságosabb ha veszek egy 450grammosat.(tudom ha még nagyobbat vettem volna még gazdaságosabb,nembaj)

Na most ,hogy van itthon fehérjem most is edzés után igyak meg 2 adagot vagy olyan napokon is fogyasszak amikor nem edzek , és mennyit?

A másik dolog, hozzá voltam eddig szokva ,hogy egy kis zacskó(28g) az 1 adag (pláne ,hogy ott megcsinálták) de most van egy fél kilós zsákom ebből mennyit kell raknom egy normális kanállal,hogy egy vagy két adagot kapjak ?


ELŐRE KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET ILLETVE AZ ÉPÍTŐ JELLEGŰ HOZZÁSZÓLÁSOKAT.ÜDV



2012. nov. 13. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.


Reggel pedig tegyél a zabpehelyhez 25-30 grammot.

És legyen tömegnövelő étrended!

2012. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 le tamas válasza:
A fehérjét ugy szedd hogy reggel mikor felkelsz és este egyet nekem is volt és hasznàlom meg én kérdeztem táplálékkiegészitő boltban és ezt mondták mert igy ha lefekszel este jobban elő segiti a h
2012. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
este jobb a sovány túró, mivel abban van lassú felszívódású fehérje, a kazein, ami ellátja éjszaka fehérjével a szervezetet. Persze én a túrót is egy kis csokis proteinnel ízesítem.:)
2012. nov. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


És minden nap igyak? Gondolom ti már rutinosan méritek ki mennyi kell.Megtudjátok saccolni kb. egy kanálba mennyi fér?


Sajna ilyen kis merőkanalat nem kaptam hozzá...talán ha majd legközelebb nagyobb kiszerelést veszek.

2012. nov. 13. 19:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Még azok is naponta isznak protein turmixot, akik nem sport tevékenység miatt, hanem immunális, egészségvédő hatása miatt isszák.
2012. nov. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Természetesen mindennap kell inni protein. Minden reggel ébredéskor, edzésed után közvetelenül. 25-30g/adag port keverj el ízlés szerint 2-2,5dl folyadékban.
2012. nov. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Venni kellene digitális konyhamérleget, nem drága és sok mindent kell mérni.:)

Protein mehet minden nap természetesen.

2012. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítségeket:)

Ahogy így nézem ezt a 450grammos zacskót ,hamar elfog ez így napi rendszeres fogyasztás mellet fogyni:D

8-10 nap maximum.

2012. nov. 15. 21:15
 9/9 A kérdező kommentje:

ja néztem 4000körül egy csomó mérleg van.

Olyan napokon amikor nem edzek este ihatom tejjel is?így lassabban szívódik fel

2012. nov. 16. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!