Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő edzésterv: egész testes,...

Kezdő edzésterv: egész testes, vagy osztott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tervezem, hogy nemsokára elkezdek konditeremben edzeni. Korábban már egyszer-kétszer sikerült bejutnom terembe, de mindannyiszor rendszertelenül, kisebb-nagyobb megszakításokkal edzettem csak, szóval kevés hangsúlyt fektettem rá :) A kérdésem, hogy milyen edzéstervet javasoltok, egész testet megmozgatót, vagy osztottat?

t.


20 éves vagyok, de hiszek abban, hogy sosem késő elkezdeni, úgyhogy gondolom a fehérjeturmix se hiányozhat majd az edzésből. Dióhéjban tudnátok erről is esetleg írni pár infót? Milyen fajtából, mikor érdemes mennyit? Nyilván majd barátoktól, netről is szerzek információkat, de kíváncsi vagyok az itteniek véleményére is :)


Tudom, hogy ez már a 86. ilyen kérdés ebben a témában, és elnézést kérek, ha ez böki a szemeteket, de fontos ez nekem :) Válaszaitokat előre is köszönöm!



2012. nov. 15. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan bonyolult a dolog.:)

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell 2 hónapig:

[link]

Majd végezhetsz utána 1-2 hónap un. A-B-A, B-A-B edzést:

[link]

Utána válthatsz heti 3-4 napos osztott edzésre, ahol már heti egyszer dolgoztatunk meg egy izomcsoportot, de akkor keményen és több gyakorlattal.

[link]

[link]


Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2012. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, egész jól hangzik, bár úgy tűnik gond itt inkább az étrenddel lesz :D Segáz, majd fokozatosan szokom át :P
2012. nov. 15. 11:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit. Igen, az étrend is fontos.:)
2012. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés: ha a hasamon van 1 kis felesleg (tényleg kicsi, 192 cm 83 kiló vagyok - amúgy mindenhol vékony vagyok, mint a cérna csak hasamon van 1 kis lerakódás :D ), azt hogyan érdemes eltüntetni? Én egy ilyesmit szoktam csinálni bemelegítéssel az elején, nyújtással a végén:


http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc


Ez heti 3 alkalommal mennyire hasznos? Vagy inkább kocogjak, vagy a kettőt együtt? Mit mondasz?

2012. nov. 15. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez hosszabb kifejtést igényel.:)

Hasizomgyakorlatokkal pont nulla zsírt fogsz eltüntetni, ugyanis nincs helyi zsírégetés. Az nem működik, hogy te amilyen izmot dolgoztatsz, onnan lemegy a zsír. Semmi köze egymáshoz. Erről itt vannak cikkek:

[link]

[link]


De ettől még kell végezni hasedzést, mert erősíteni nem árt, de ne ettől várd az eredményt.

Szálkásító diéta és aerob edzés is kell hozzá.


Viszont:Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.


Mivel neked csak kevés zsír van a hasadon, ezért most ne foglalkozz vele, menjen a tömegnövelés és majd később szálkásításnál leadod. Neked nincs értelme kevés izommal szálkásításba kezdeni, mert elfogy a maradék izom is naturálban és nem fogsz jól kinézni csontsoványon.

2012. nov. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, pont erre gondoltam, hogy a kettőt ötvözni kéne, ami lehetetlen :D Rendben van. Csak azért érdekelt, mert körülbelül úgy nézek ki mint egy rombusz (nemtudom ez mennyire számít szakkifejezésnek :D ) karjaim vékonyak, úszógumi azért van, lábaimon megint nincs semmi izom.


Nagyon szépen köszönöm válaszaidat, ment a zöld kéz az összesre ;) Ettől függetlenül a heti 3 edzés mellett gondolom nem árt, ha elmegyek futni néha? (már ha egyáltalán fogja engedni az időm...sajnos kicsit több tantárgyam lesz egyetemen következő félévbe =/ )

2012. nov. 15. 13:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Tömegeléskor is kell pár aerob edzés a hétre, mivel a szív- és érrendszert edzeni kell. De számítsd bele a kajába, tehát akkor ennek az energiaigényét is fedezned kell, ha fejlődni akarsz.
2012. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm gyors válaszaidat :))
2012. nov. 15. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:
szívesen.:)
2012. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!