Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb edzésterv a...

Melyik a jobb edzésterv a gyűráshoz, ha minden nap egész testre edzek vagy bontott edzésterbbel? Heti 3x. Kezdő vagyok, igaz összesen eddig 1,5 évet jártam gyúrni, csak nem komolyan és megszakításokkal.

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 23:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
elírtam, gyÚrás :)
2010. júl. 5. 23:49
 2/11 clint ***** válasza:

izomnöveléshez mindenképp egy testrészt edzél hetente.

Ha csak erősíteni és fittnek akarsz lenni akkor jó ha egész testre, sok küzdősportos is így csinálja.

2010. júl. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bontott
2010. júl. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a bontott :) az izmaid is jobban regenerálódnak.
2010. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Bontott, mindennap edzeni hülyeség, az izmaidnak nem hagysz időt a regenerálódásra és akkor nem fognak fejlődni, növekedni. A MINIMUM pihenés 2 edzés között 24 óra. + edzéstippek:

- Edzés előtt 2 órával egyél (gyümölcsöket is izomgörcs elkerülése miatt - pl a banán a legjobb erre, meg a narancs)

- Edzés közbe ne igyál sok vizet épphogy csak egy kicsit, nem tudsz felpuffadva normálisan edzeni ha sokat iszol

- MINDIG nyújtsál és lazítsál mert anélkül felesleges az egész edzés, anélkül az izmaid megrekednek egy bizonyos szinten és nem fejlődnek tovább

- Ha tömeg növelsz akkor edzés után egyből(lehetőleg 1 órán belül, de a legjobb 5 percen belül) egyél, csirke + rizs a legjobb tömegnövelő kaja

- Ne kapkodj el egy gyakorlatot sem, ha lassan csinálsz mindent akkor vannak 100%-ban igénybe véve az izmaid és a fejlődésük is a maximumon lesz


Ha ezeket betartod nem lesz gond és igen hamar látni fogod a változást. Sok sikert!

2010. júl. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 clint ***** válasza:

08:06

edzés elött gyümölcsöket??? mi köze van az izomgörcshöz, amugy?

ha edzés elött én gyümölcsöt ennék, pláne 2 órával előtte kb egy 10 kilós súlyt sem bírnék megemelni.

a másik: Ne igyon vizet, csak keveset edzés közben?

Te jártál edzőteremben? A testépítők többsége 1 liternél többet iszik edzés közben. Jay cutler egy 5 literes műanyag üveges ásványvizet fogyaszt edzés közben:D

A harmadik: ha edzés után csirkét és rizset eszik az órákon át emésztődik. amíg az az izmokba jut addigra már iszonyat katabolizmus lesz. Ilyenkor turmixot kell inni, amit hamar megemésztesz.

A nyújtást pedig csak edzés után kell elvégezni.

2010. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:45


Itt a pont, jól mondja.

2010. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. vízből sztem is érdemesebb (viszonylag) sokat inni, nekem ált. úgy jobban megy.
2010. júl. 8. 11:32
 9/11 anonim válasza:
NE NE NE, mert akkor felpuffadsz, persze nem annyira mint egy lufi, de gyengíti az edzést ha mindig meg kell állnod böfögni emiatt. Az előttem lévőnek meg itt a link: [link] (1-es)
2010. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 clint ***** válasza:

nagyszerü... egyetlen oldal megalapozza az egész testépítést:D

MINDEN profi testépitő hatalmas vízmennyiséget iszik edzés közben! Ha bejönnél az én edzőtermembe a polcokon másfél literes ásványvizes palackokat látnál. Én pl nem is bírnék edzeni, ha nem innék legalább 1 litert edzés közben, igaz én 100 kg felett vagyok, de a vékonyabbak is igyanak minimum fél litert. A gyümölcsről meg annyit, hogy hatalmas mennyiséget kéne enni ahhoz, hogy az izomgörcsökre hatással legyen, illyetve a szénhidráttartalmát, a fruktózt nem tudja jól hasznosítani az izom. a narancs pedig savasít is. Nem tudom honnan veszi, és ki irta ezeket az oldalra, de sztem millióan vitáznának vele. Szóval csak okosan. A vízes dologról meg annyit, hogy ilyen melegben amikor izzadunk, muszáj pótolni a vizet, senki nem fog felpuffadni, tőle, nem teleissza magát egyszerre, hanem kortyokat iszik edzés közben.

2010. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!