Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zumbások! Lenne pár kérdésem...

Zumbások! Lenne pár kérdésem egy zumba órával/edzéssel (vagy hogy hívják:D) kapcsolatban!?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

szóóval, még nem járok, csak gondolkodom rajta, csak előtte lenne pár kérdésem:

- hogyan zajlik egy óra? közös bemelegítés meg ilyesmi van?

- milyen hosszú egy óra?

- mennyire mozgatja át az egész testet?

- mennyire szoktatok elfáradni?

- kb. mennyibe kerül egy alkalom? alkalmanként kell fizetni?

- milyen sűrűn jártok?

- és hogy kell úgy jelentkezni? vagy csak simán beállítok egy óra előtt és én is csinálhatom?

- ha nem kezdőbe megyek, (nincs, legalábbis nem tudok róla, hogy lenne a környéken, de azért még utánanézek), hanem olyanhoz, akik már egy ideje táncolnak, mennyire fogok tudni bekapcsolódni? vagy nincs konkrét koreográfia?


na, egy kicsit hosszúra sikeredett, bocsi :)

előre köszi a válaszokat, és léégyszi kort írjatok :D

köszönööm :))



2012. nov. 15. 15:05
 1/8 anonim válasza:
A Zumba szuper! Olyan, mintha buliba lennél, mégis átmozgat. Nálunk van bemelegítés és nyújtás is a végén. Amikor csinálod, nem érzed fárasztónak, de éjjel nem kell elringatni. A mi óráin 1-1,5 órásak. Nálunk 800/alkalom, a bérlet 7000 ft. Én heti 2-3 alkalommal megyek. Simán be lehet bármikor kapcsolódni egy ilyen órába kezdőként is. Vannak meghatározott koreográfiák, de nem nehezek, könnyen követhetőek, és 2-3 alkalom után elsajátíthatóak. Úgyhogy én csak ajánlani tudom :)
2012. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A zumba egy baromság, sport szempontból. Persze jó, mert összejönnek a barátnők, dumálnak, lötyögnek, de ezzel fogyni nem lehet. Kell egy normális étrend és zumba nélkül is fogysz. Naná, hogy nem is lehet elfáradni. Egy sokadig ex barátnőm 3-4 éve zumbázik és egy grammot nem fogyott. :) Ez egy ilyen lelkiismeret megnyugtató alibi mozgás. De értelme tényleg nem sok van.
2012. nov. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 *Glissade* ***** válasza:
Várjátok meg míg ide ér Montezumba, majd ő segít:DD
2012. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 *Glissade* ***** válasza:

"hogyan zajlik egy óra? közös bemelegítés meg ilyesmi van?"


Mindeféle edzés, mozgás stb. előtt be kell melegíteni! Ha nincs bemelegítés, akkor menekülj attól az oktatótól!


"milyen hosszú egy óra?"


1-1,5 óra szokott lenni.


"mennyire mozgatja át az egész testet?"


Nem tudom, nem járok zumbázni, de biztosan nem mozgat át jobban, mint egy ülő jegyes koncert:D


"mennyire szoktatok elfáradni?"


Ember és edzettségi szint függő.


"kb. mennyibe kerül egy alkalom? alkalmanként kell fizetni?"


Tanára válogatja.


"milyen sűrűn jártok?"


Mehetsz akár mindennap is. Ha nem bírsz annyit, akkor eléggé rosz az állóképességed.


"és hogy kell úgy jelentkezni? vagy csak simán beállítok egy óra előtt és én is csinálhatom?"


Örülni fognak, ha mész. Állíts be nyugodtan csak úgy simán (óra előtt fél órával, hogy tudj beszélni az oktatóval).

2012. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 *Glissade* ***** válasza:

"hanem olyanhoz, akik már egy ideje táncolnak, mennyire fogok tudni bekapcsolódni? vagy nincs konkrét koreográfia?"


Az emberek nagytöbbsége le tudja másolni, mert nem nehéz egyik koreográfia sem. Nem kell pontosnak lenned, se zenére, se mozdulat végrehajtásra.


Ha még sem tudnád megcsinálni, az csak annyit jelent, hogy nem vagy azon a szinten.

2012. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
szerintem próbáld ki! Egy jó zumba óra igenis intenzív tud lenni. Én kb. 20 éve sportolok, és mégis jól átmozgat a zumba. Heti három súlyzós alakformáló aerobikot csináltam eddig is, jó alakom volt, de az i-re a pontot a zumba tette fel. a heti három aerobic mellett a heti 2-3 zumba csúcsformába hozott. persze mellette ügyelek az étkezésemre is. Ja, és mentálisan csak a zumbtól tudok feltöltődni.
2012. nov. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A zumba mentális erejét nem vonom kétségbe. (Relatíve) jó zene, kellemes társaság, táncikálás, plusz a tudat, hogy most épp formálja az ember az alakját, ez bizony jót tesz a léleknek.
2012. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :))
2012. nov. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!