Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány kiló súlyt emelgessek 13...

Hány kiló súlyt emelgessek 13 évesen hogy 2-3 héten belül lássam hoy nött az izmom meg eresedik a kezem?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pár hét alatt nem lesz semmi, pláne ilyen fiatalon még nincs is meg a hormonális háttered hozzá
2012. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 dirtboy ***** válasza:
100%

ne emelgess sehány kilót,saját testsúllyal dolgozz 13évesen.


pár hét alatt nem fog látszódni semmi,továbbá nem csak az edzés számít,étrend is kéne.

2012. nov. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
13 évesen nehogy emelgess! Szétmegy a gerinced és az ízületeid.Fekvőzz inkább.
2012. nov. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Annyit emelgess, amellyel 10-15 ismétléseket el tudsz végezni.

Egyébként milyen gyakorlatra gondoltál?

2012. nov. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Csatlakozom, ne súlyzózz. Keress rá arra, hogy "fegyencedzés".
2012. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
és mennyit fekvőtámaszozzak
2012. nov. 18. 11:23
 7/16 anonim ***** válasza:

A fegyencedzésben vannak edzéstervek is, töltsd le.

Amúgy én így végezném:lenne egy A és egy B nap, alsótest-felsőtest bontásban és akkor heti kétszer mehet A és B edzés, a hasedzést viszont a láb mellé tenném.

A nap: fekvőtámasz (ha megy, akkor egykezes is), tolódzkodás, húzódzkodás szélesen, húzódzkodás szűk fogással magad felé néző tenyérrel bicepszre, fekvőtámasz kézállásban falnál.

B nap: guggolás (ha megy, akkor egylábbal is), kitörés, egylábas vádlizás állva, függeszkedve lábemelés, hasprés.

Mindenből 3-4 sorozat.

2012. nov. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
2012. nov. 18. 14:43
 9/16 wasdf123 válasza:
Heló! Személyi edző vok ,és én is azt mondom ,hogy 16 éves kor alatt nem szabad súlyzós gyakorlatokat végezned különben idő előtt elkopnak az ízületeid és 20 évesen majd olyan leszel mint egy öregember akinek sajog mindene meg fájnak az ízületei. Amúgy a fegyencedzés egy nagyon jól felépített könyv , fokozatosan nehezednek benne a gyakorlatok és ha szabályosan csinálod akkor 1 évig is eltarthat mire ,,kivégzed" a könyvet. és a saját súllyal való edzéstől nem ,hogy elkopnapnak az ízületeid hanem még meg is fognak erősödni.én azt javaslom , hogy 16 éves korodig ne vegyél súlyzót a kezedbe . addig a fegyencedzéstől jól megerősödsz és utána ha úgy döntesz nyugodtan lejárhatsz a konditerembe ,mert akkor már nem lesz tőle semmi bajod. amúgy 2 hét alatt nem lehet fejlődést elérni . én inkább azt mondanám ,hogy 3 hónap múlva fog látszani vmi ha elég kitartóan edzel . sok sikert az edzéshez!
2012. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdezem kedves wasdf123, mint olyan, aki 15 évesen kezdett súlyzózni (egyebek közt guggolni), hogy az elmúlt 22 évben, hogyhogy nem koptak el az ízületeim?


Szintén felmerül kérdésként bennem, hogy a tanácsod a fekvőtámaszra vonatkozik-e? Azaz: 16 éves kor alatt szabad-e fekvőtámaszokat végezni? Csak, mert nem láttam még senkit, akinek az ilyesmitől bizonyíthatóan az öregemberekéhez hasonlókká váltak volna az ízületei...


Esetleg lehetséges, hogy a fekve nyomás azért koptat el (?) mert az ellenállás tolod, míg a támaszhelyzetben a testsúlyod képezi az ellenállást?


Világosíts fel kérlek!

2012. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!