Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen változást vettetek...

Milyen változást vettetek észre magatokon a BioTech Creatine Monohydrate szedése után/óta?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Szeretnék kérni technikákat, hogy hogy kezdjem el szedni és milyen gyakran. Mennyi idő után mekkora változást értetek el? Mellé még proteint is szedek+ multivitamint.

2012. nov. 18. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

A creatin monohydrate por verzió esetében totál mindegy, hogy milyen márkanév alatt vetted meg, szedése ugyan az:


Van a feltöltés és a szintentartás. A mennyiség a testsúlyod alapján tudod kiszámítani.


1-3nap(töltés) 0,3g x ttkg

4-6nap(töltés) 0,15g x ttkg

7. naptól (szintentartás) 0,075g x ttkg


Egy teáskanál kreatin por kb. 5 gramm.


Amire figyelni kell!

- 10g-nál nagyobb mennyiséget egyszerre ne használj!

- Nagy mennyiségű folyadék szükséges (1g creatin = 1dl víz, gyümölcslé)!

- Minden esetben edzést követően használd!

- Amennyiben napi több adagot kell bevinned (feltöltés), akkor szénhidrátos étkezésed előtt negyed órával!

- 3-4 hónapos szedés után tarts 1 hónap pihenőt!

2012. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

A kreatin monohydrát szedése akkor ajánlott, amikor fokozott inzulin érzékenység lép fel a szervezetben. Tehát a megnövekedett vérbőség iszonyatos erővel tudja bepumpálni az izomsejtbe. Így tehát a legfontosabb időpont edzés után. Sorrendben ezt követi reggel ébredéskor, éhgyomorra.....


Edzés után a fehérje + szénhidrát + creatin + folyadék kombot összekevered és megiszod.

2012. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Először:

A protein NEM gyógyszer, nem szedni kell. Iszod, mert olyan formában van, hogy inni kell, de amúgy ugyan olyan étel, mint bármi más.

Válaszolva a kérdésedre...

Én is ezt a fajta kreatint használom. Elsőre nem sok változást tapasztaltam, aztán 1 hét elteltével kb felugrott rám 2-3 kg, viszont az erőnövekedést már pár nap után éreztem. Nem kell itt nagy dolgokat elképzelni, 5-10kg-al tudtam növelni a súlyokat az egyes gyakorlatokban. Nem tudom, hogy ez kreatin nélkül is így lett volna-e, de mindenesetre akkor történt így én hozzákötöm.

A szedése a következőképp ajánlott:

Töltés - 1-3. nap Izomtömeg kg x 0.3 g kreatin naponta

Töltés - 4-6. nap Izomtömeg kg x 0.15 g kreatin naponta

(tehát az előző mennyiség fele)

Szintentartás 7. naptól: Izomtömeg kg x 0.075 g kreatin naponta

(tehát az előző mennyiség fele)

Gyakorlatilag mindig felezni kell a mennyiséget.

Egy adagban maximum 5g legyen, tehát ha mondjuk 75kg vagy, akkor 22,5g kreatin kell az első 3 napban, azt 4-5g-os adagokra oszd le. Az adagokat mindig annyi dl vízzel idd meg, mint amennyi gramm a kreatin. Ne lepődj meg, nem igazán fog feloldódni...én mindig jól összekavarom és lehúzom. Majd ami marad a pohár oldalán/alján azt még egy kis vízzel kiöblítem és megint megiszom és ezt így 2-3x amég nem lesz totál üres a pohár. Egyébként kajálás előtt 15 perccel érdemes meginni, illetve az egyik adagot feltöltési időszakban rakd az edzés utáni turmixba. Aztán amikor már csak napi 1 adag megy, akkor az mehet mindig a turmixba, pihenőnapon meg reggeli előtt. Lehet kicsit össze-vissza írtam de remélem ki lehet hámozni.

Ja, még annyi, hogy nem egyformán reagálnak az emberek a monohidrátra, van akinél semmit nem használ, ezt azért jó ha tudod.

2012. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 NagyonGonosz ***** válasza:
100%
Nemrég töltöttem. Most szinten tartás van. +10%-ott dobott erőben. Súlyt még nem mértem.
2012. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
nekem 2 hónap alatt 13 kilót hozott, kúra után 5 kiló lement, de a 8 megmaradt. 80kg fekve szériáról 95 fekve szériára fejlődtem és 1,5 éve edzek.
2012. nov. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A kezdéstol számított egy hét alatt mi változott?
2012. nov. 18. 22:19
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem az az 5 kiló víz jött fel, ami a kúra után le is ment.
2012. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
bocsi, de hogy érted azt, hogy víz?
2012. nov. 18. 22:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha, egy hét elteltével 2-3 kg jött rád, akkor vizet köt meg az anyag.
2021. febr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!