Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izomnövekedéshez legjobban...

Az izomnövekedéshez legjobban egy izomcsoportot heti hányszor kellene megdolgoztatni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a táplálék is és a többi is számít, de most csak azt szeretném megtudni, hogy pl. a hátat, bicepszet stb. külön-külön heti hányszor kellene megdolgoztatni?

2012. nov. 21. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy, akkor átmozgató edzés kellene, heti 3-4 alkalommal minden edzésen minden testrészre 1 gyakorlat; ellenben ha nem most kezdtél edzeni, akkor osztott edzésterv ajánlott, és heti egyszer edzz egy adott izmot.
2012. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudom az előttem szólót annyi különbséggel, hogy hasat és vádlit lehet többször is egy héten.
2012. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól írják a többiek. Így kell:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2012. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha a kaja jól rendbe van, gyors az anyagcserém, akkor ha pl. heti egyszer hátazok, de több gyakorlattal sokat, akkor számíthatok látványos fejlődésre hónapokon belül?
2012. nov. 21. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
igen, de kezdőként ne ezzel indulj, hanem ahogy írtam.
2012. nov. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak heti egyszer kondizhatnék szívproblémák miatt, én 2x járok kondiba, minden izmot átdolgozva, de főleg a felsőtestet. Anyagcserém elég gyors, a táplálékom főleg pulyka és hal tezsi ki a húsoknál, sok rizzsel, Brutal Moscle On fehérjét szedek mellé, és Gain Fast tömegnövelőt.
2012. nov. 21. 21:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Látványos eredményre ne számíts. Ha gondolod írj üzenetet és küldök képet én mennyit változtam 3 hónap alatt.
2012. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!