Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Káros az ha 14 évesen súlyzót...

Zaly kérdése:

Káros az ha 14 évesen súlyzót használok, nem nagy súlyt:3-7kg 1 kézre?

Figyelt kérdés
Most szeretnék súlyzót vásárolni, egy 7kilósat, mertt a 3at kinőttem, mit ajánlotok?
2012. dec. 2. 16:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem így működik. Ebből a 2 mondatból megállapítottam, hogy fogalmad sincs az egészről. Gondolom egykezes bicepszgyakolatban merül ki az edzésed.
2012. dec. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Igen, ez úgy hangzott, minta csak karra edzenél kérdező. Ekkora súly nem káros, főleg, ha szabályosan végzed a gyakorlatokat és rendesen bemelegítesz. A nagy súlyos guggolásokat, evezéseket, mellről nyomásokat, felhúzásokat és egyén gerincterhelő gyakorlatokat kell még kerülnöd ilyen korban. De azért edzhetnél mindenre, ne csak karra.

Tehát nem kézre, hanem karra. Nem ugyanaz.:)

2012. dec. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

kÖSZI , amúgy edzem mellre(minden részére) bicpeszre, alkarra, tricepszre, vállra és kisebb mértékben hasra is.

Na de szóval szeretném megkérdezni, hogy egy 5-6-7 kilós súllyal hogy mennének a koncentrált gyakorlatok a 3 kilós után,mert készülök egy 5-6 vagy 7 kg-s súlyzószettet venni ?

2012. dec. 2. 17:27
 4/22 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudhatjuk, hogy neked, hogy menne egy 3 kilós után. Annyival eddz, amivel meg tudsz szabályosan csinálni 10-12 ismétlést egy sorozatban.
2012. dec. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
azthittem már a 7kila helyett , 17kila. az már jónak nevezhető lenne, de ez tényleg gáz, hogy csak karra bicepsz
2012. dec. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Dogmatix91 ***** válasza:
szerintem meg 14 évesen semmi keresni valód sincs a súlyzók világában. Bőven fejlődésben lévő szervezet vagy. Terheld mással a testedet, vagy eddz saját testsúllyal. Ráérsz 16-17 évesen elkezdeni súlyzóval edzeni.
2012. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én a saját testemet akarom edzeni, nem proteines, meg kidagasztott izompacsirta akarok lenni. Azt szeretném, hogy amit mutatok annak dupláját tudjam teljesíteni, mert a kidagasztott izom sok esetben anyit sem ér, mint a sima , melyikkel csak dolgoztak nem is edzettek...
2012. dec. 2. 17:47
 8/22 Dogmatix91 ***** válasza:
hát azért ez nem teljesen így van :D Először is a protein az a fehérje. Fehérjére szükséged van ha nőni meg erősödni akarsz. Másodszor, ha nem akarsz nagy lenni, akkor messziről kerüld el a súlyzókat. Húzódzkodj, tolódzkodj, csinálj fekvőtámaszokat, felüléseket stb. tehát saját testsúlyoddal edz. Ez szépen leszálkásít és erőben is megdob. A "kidagasztott" izmok nem véletlenül akkorák. Ha vékony és szálkás akarsz maradni (tehát hogy ne mondják meg rólad hogy mennyire vagy erős) akkor sose fogsz 100-150 kilót fekve kinyomni, felhúzni, nem fogsz ennyivel guggolni. Tehát hidd el, hogy a nagy emberek igen is erősek. Az más kérdés, hogy valakinek nem tetszik.
2012. dec. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hanem ugy hogy mikor abbahagyom az edzsést akkor tovább tart a rendesen megmunkált , amúgy nem vagyok kis ember : 187 magas és 90kg tehát ebből már kiderül, hogy ha nekiállok nem lennék kispályás nameg az a gondom, hogy többek közt apám ellenzi a nagyobb súlyemelgetést...más gondom nem lenne:D
2012. dec. 2. 18:03
 10/22 Dogmatix91 ***** válasza:
Ha abbahagyod az edzést akkor teljesen mindegy, hogy mit csináltál, vissza fogsz esni elég keményen. Az izomszövet egy rendkívül energiaigényes szövet. Ha nincs folyamatosan leterhelve, akkor a szervezeted úgy fog reagálni rá, hogy teljesen felesleges fenntartani, ezért elkezdi lebontani. Ezzel duplán jól fog járni, mert energiát nyer a szervezeted többi részének, és megszabadul egy számára teljesen felesleges energiaigényes szövettől. Persze nem azt mondom, hogy minden munkád kárba fog menni, de az edzés nem úgy működik, hogy nyomod 2 évig aztán egész életedre úgy fogsz kinézni. Nagyon sok múlik a kaján is egyébként! Apukádnak meg igaza van! Ilyen korban mással kell leterhelni a szervezeted, nem a súlyokkal! Ha ilyen magas vagy akkor miért nem kosarazol?
2012. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!