Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futásra rá lehet szokni úgy...

A futásra rá lehet szokni úgy mint a drogra?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy én minden este eljárok futni kb 1órát, és mikor néha nem tudok elmenni( pl ma a hóesés miatt) akkor szabályosan rosszul érzem magam, lelkileg és fizikailag is. Ez mitől lehet?

2012. dec. 4. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:

azért lehet ez,mert kicsit szűk látókörű lehetsz.

a teszkó még nyitva,elugrasz és veszel egy ugrókötelet mondjuk.

vagy egy órán keresztül nyomsz burpee-kat.

vagy a kettőt összekombinálva 1perc kötél/10 burpee egy órán át.

nincs kifogás:).

2012. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most nem arról van szó, h nem tudok magamnak kitalálni mást a futás helyett, hanem ha pl úgy adódik, h nem tudok elmenni (amúgyis ma pihenőnapot akartam tartani) akkor miért érzem rosszul magam?
2012. dec. 4. 22:40
 3/7 mpecsa ***** válasza:
100%

Jó kérdés ! Nekem is volt ilyen.

Magam is nagy futóbolond vagyok, de mindennap futni nem biztos, hogy jó, másnap érdemes más izomcsoportot edzeni, hogy az alsó végtagi izomzatod regenerálódhasson. Így nem marad el az edzés. Én is ezt követem, így elmaradtak az "elvonási tünetek".

Ennek a drog hasonlatnak van alapja.

Edzés során egy béta-endorfin nevű anyag szabadul fel, ami a szervezetben a morfinhoz hasonló módon viselkedik. A rendszeres edzés folyamatosan magasabb szintet eredményez, ha kihagyod, lecsökken a szintje, ez elvileg magyarázhatja a tüneteket.


[link]

2012. dec. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is így szoktam lenni, rendes depis vagyok, ha nem futok (pl. pihenőnap vagy ha épp edzésem van)

20/L

2012. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már volt erről szó. Én szabályosan függővé váltam. Minden áldott nap futok, természetesen ez nem helyes, nem jó, stb., tudom. 'De! Több éve csinálom, így működöm jól. Az ónos eső tántorít el, akkor eliptikus trénerezni szoktam, de szerintem meg sem közelíti azt az "érzést", amit a futás után érzek. Pedig magas pulzusszámon nyomom, programot, stb. Kaptál itt egy választ fentebb, hát biz' akkor a béta-endorfin miatt van.

Több futóval beszéltünk erről, ilyen-olyan megközelítések vannak, sokak szerint őrültek. Nos, lehet, de inkább ezzel a jelzővel illessenek, mint a punnyadttal. Egészséges, élvezhető, bár minden sport után legjobb a zuhanyzás, s ha valaki rendszeresen mozog, tesz az egészségéért, sőt mentálisan erősebb.

További jó sportolást kívánok, legyen az bármi, de az 1 órás futással nem igazán veszi fel nálam egyik sportág sem a versenyt. Próbáltam, elfogult is vagyok, na de ez van.

Üdv.:

Rea

2012. dec. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) a másfajta edzés tényleg jó ötlet, de én is úgy vagyok vele, mint az utolsó, hogy a futással semmi más nem ér fel:)
2012. dec. 6. 08:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezen filóztam múltkor és ja, a hormonok teszik. Én sérülés miatt kihagytam múlt héten két futónapot és minden bajom volt már. Tegnap nálunk baromira csúsztak az utak, taknyoltam is egyet a végén, de akkor is élveztem.

Ha tőlem megkérdezik, miért futok, azt mondom, úgy vagyok vele, mint a kávéval: rászoktam meg - szeretem. :)

2012. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!