Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az miért van, hogy sport...

Csokissüti002976 kérdése:

Az miért van, hogy sport közben rámjön a hasmenés?

Figyelt kérdés

Augusztus óta sportolok rendszeresen. Görkoriztam, most a hidegben felváltva ugrálókötéllel. (ne kössetek bele, hogy ez nem sport, stb...) Október közepéig minden nap koriztam 40-90 percet, aztán jött a zh-időszak, meg dolgoztam, szóval leginkább hétvégéken csináltam. Az utóbbi 3 hétben közben rámjön a hasmenés. Nem mindig megy, de úgy szokott fájni a hasam, mint mikor menni fog... Eddig nem volt ilyen. (korizás közben 30-50 perc, ugrálás közben 15-20 perc után.)

Ez miért? Mit tudok ellene csinálni?


2012. dec. 6. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Stressz vagy feszültség miatt is lehet. A mozgás csak rásegít az emiatt felgyorsult bélműködésre.
2012. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem eszel-e túl sok tejterméket, gabonákat? Ezekre érzékeny az ember, az érzékenység lehet most jelent meg nálad erősebben.
2012. dec. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Takumi ***** válasza:
Lehet idegrendszeri oka, vérellátási zavarok, magas élelmirost-tartalmú étrend, nagymértékű ch fogyasztás, túl hideg/meleg vagy túl tömény/híg ital fogyasztása is okozhatja.
2012. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

lehet több oka.

vagy a már írt tejes dolog.

vagy olyan szinten eljutsz a fizikai határaidig,hogy egyszerűen kiadod azt ami benned van.

velem eddig csak párszor fordult elő,hogy olyan szintű állóképességi terhelést kapott a testem,hogy mindent széthánytam,meg egyszer el is ájultam.

kötéllel meg ha jó tempóban hajtod,elég könnyel el lehet érni az állóképességi határait.

a tejet teljesen hanyagold,edzés előtt másfél órával szilárdat egyél,és lassan vidd fel a pulzusodat,ne egyből vág bele a lecsóba.

a kötelezést menetekre oszd,ne egybe csináld.

2perc kötél/1p pihenő.

2012. dec. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. dec. 9. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!