Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aikido jó mint test edzés...

Az aikido jó mint test edzés és mint önvédelem?

Figyelt kérdés

erre az edzés re járnék itt jól tanítsák? És ha nem olyan jo akkor melyik sport lenne alkalmas? 12/f 162cm 45kg.

És még ezek a sportok érdekelnek: thai box, shaolin kung fu.


és ha ezek nem jók írjatok ti olyanokat amik jók! :)



2012. dec. 8. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
6%

Test Edzésnek elmegy,önvédelemnek sz@rt sem ér.Ezeket a bonyolult fogásokat éles helyzetben nem fogod tudni kivitelezni.(Na jó ha 50 évig csinálod 1szer talán bejön):D.

Felsoroltak közül én a Thai Boxot ajánlom,az haszno önvédelemre,ésattól meg is edződik az ember.

Bár nem írtad de én még az ökövívást ajánlom.:)

2012. dec. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Önvédelemre én se ajánlanám, én csináltam egy darabig de nulla az egész.

Való életben valaki elkezd sorozni rohadtul nem leszel annyira penge, h na akkor most elkapd a kisujját vagy a másikat vagy az egész kézfejét meg stb.

Ami viszont jó az a tb meg a kung fu is, akiket ismerek azok elég ütőképesek és nem esnek össze egy pofontól.

2012. dec. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Néhány késszúrástól hidd el összeesik a thai

boxos is. És az önvédelem ott kezdődik ahol már életveszélyben vagy és nem tudsz menekülni, ott meg vajmi keveset számít, hogy menyire bírod az ütéseket.


Az aikido jó mestertől hatékony lehet, de ebből kevés van az országban. A jujutsu valamilyen szinten hasonló az aikido is ebből fejlődött ki és jóval több az elfogadható minőségű edzés. Meg persze 2-3 év ökölvívás senkinek sem ártott meg, de az igazán komoly helyzetekre nem készít fel.

2012. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

test edzés?

tanítsák?


nyelvtan???

2012. dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
2013. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

az aikidot a tanítása miatt érdemes választani. Van jobb önvédelmi rendszer. Van jobb testedzés. Ettől függetlenül az Aikido igen hatásos önvédelmre egy jó edzővel hosszú távon. De Magyarországon kevés a jó Aikido edző. Testedzésnek sem rossz, át tud mozgatni, de alulmarad küzdősportok edzéséhez képest. Savate-t többre tartom, mint a thai boxot. Shaolin Kung Fu meg nem olyan szintű, mint amit kinn tanítanak. Az egy életmód is egyben. Nagyon sokáig tart megtanulni, hogy hatásos légy, de nagyon jó.


Én amit ajánlok Boksz, szabad fogású birkózás, Larry Wick féle önvédelmi rendszer, közelharci fegyverek tanulása, eljárni lőni. Ninjutsu még nagyon hasznos tud lenni, de CSAK jó mesterrel. Nagyon sok a gyenge oktató ninjutsuból.

2013. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bátyám 1,5 évet aikidozott, 2 éve, és ha arra kerül a sor, a szart is kiveri belőlem pedig 1 évet karatéztam és két évet taekwondoztam..
2015. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!