Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem teljesen tiszta ez a...

Nem teljesen tiszta ez a kalória dolog tetsépítésben, bővebben lent (? )

Figyelt kérdés

Tömegnövelés alatt ugye javasolt az aerob edzés, hogy kevésbé zsírosodjon az ember.Na már most én a body builderen azt olvastam, hogy kb 40kalória szükséges/tskg.

Nem kifejezetten a kalória szerint lőttem be az étrendet nyilván, de kb meg van ez az érték.

Na már most ha elkezdek aerob edzeni akkor kalóriát égetek, vagyis alá megyek ennek az értéknek, és innentől nem tiszta a történet hogy akkor ez miért is jó.Nem kérdőjelezem meg a hasznosságát csak szeretném ha letisztázódna.


2012. dec. 13. 23:24
 1/9 dirtboy ***** válasza:

a pontosan belőtt étrendtől nem zsírosodsz annyira tömegéleskor meg attól függ milyen testtípus vagy.

tömegéleskor kalóriát nem kell számolni,ha megvan minden tskg-ra vetített mennyiség akkor a kalória is elég lesz.

2012. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Így van, nem kalóriát számolunk hanem tápanyagokat grammban, ami mellékesen kiadja a kalóriát is, ha beszorozgatjuk az értékekkel. De ezt nem tesszük.:)

Annyi a lényeg, hogy tömegeléskor is kell 1-2 aerob edzés a szív- és érrendszer karbantartására. A testsúlyodat pedig hetente-kéthetente méred és ha megvan a kb 0,5kg/hét növekedés, akkor jól lőtted be az étrendet, ha nincs növekedés, akkor emelsz a ch-n vagy a telítetlen zsíron. Ha pedig heti 1 kilós is jön ,akkor lejjebb veszel, mert sok zsír lenne belőle. De ezt a tükörben is látod.

2012. dec. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Tömegnövelés alatt ugye javasolt az aerob edzés, hogy kevésbé zsírosodjon az ember."

Tudtommal meg hótfelesleges, mivel tömegelés alatt nem tudsz fogyni (és ugye ezt jelentené, hogy kevésbé zsírosodj), szóval olyan ez, mint halottnak a csók.

2012. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dirtboy ***** válasza:

Wash

nem nem tévedsz,nem a fogyás a cél a tömegleskor való aerob vagy kardiónak,ahogy Montez írta szív és érrendszer karbantartás és a fejlődés is jobban megy,ezt tapasztaltam is mikor néha elugrottam kardiózni,próbáld ki te is.

2012. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Oké, de a szív- és érrendszeri edzés kardiónak hívjuk, nem? :D Annak tényleg van értelme. De a kérdező meg a zsírosodást akarta vele csökkenteni.

Amúgy próbáltam ebben a félévben, heti 1 másfélórás focióra, ahol kifutottam a lelkem is, és nemigen vettem észre jótékony hatását :\ Még csak nem is bírtam jobban a félév végére a futást.

2012. dec. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dirtboy ***** válasza:

igen kardió az elnevezése de ez nem jelenti azt hogy az aerob nem ér semmit,egyébként én is kardiózni jártam 150es pulzusom volt mértem.

a kérdező zsírcsökkentésere természetesen nem jó tömegéleskor.


én arra tippelek hogy azért nem volt nálad jó mert 1,5óra az túl sok,az már inkább hátráltatja a fejlődést mint sem elősegíti szerintem.

fogyáshoz is 50perceket szoktunk ajánlani te meg majdnem a dupláját nyomtad.

én kb 30 max40perceket kardióztam.

azt viszont nem tudom hogy hogy nem javult az állóképességed.

2012. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Meglehet, hogy sok volt, de muszáj volt. Tesióra. Az elején volt bemelegítés (általában már annak a végére is kész voltam : tanárbá el is küldött hogy vizsgáljanak ki valahogy, de az orvosok semmit nem találtak, az ekg normális), aztán meccsek, de sokszor három csapat volt, tehát egy mindig pihent. Így általában olyan 50-60 perc volt a tényleges nagy futás, plusz egy kicsi a bemelegítés.

Az állóképességem meg szerintem azért nem javult, mert az étkezésem sem volt megfelelő, de ez egy külön történet :D

2012. dec. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tudtommal meg hótfelesleges, mivel tömegelés alatt nem tudsz fogyni (és ugye ezt jelentené, hogy kevésbé zsírosodj),


Rosszul értelmezted. Én nem szálkásítani és izmosodni akarok egyszerre, amit írtam az azt jelenti hogy zsírosodsz mindenképp, de kissebb mértékben.


Idézet a sárga kapszulából:


"Aerob edzést lehet végezni tömegelési időszakban is. Ez nem azt jelenti, hogy

tömegeléskor zsírt is veszítünk. Húzzuk ki a kezünket a biliből. Van esély azonban arra, hogy kevésbé zsírosodunk be. Az aerob edzés javítja a kondíciót valamint a szív-

és érrendszeri állapotot is"

2012. dec. 14. 13:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor vegyük át még egyszer. Pont azt írtuk, hogy kell egy-két aerob a szív- és érrendszer karbantartására még tömegelésnél is. Viszont ennél többnek már nincs értelme és el is magyarázom, hogy miért. Mert ha több aerob megy és tegyük fel, hogy ezzel naponta elégetsz 400-500 kalóriát, akkor pont azt a plusz kalória mennyiséget használod el, amivel izmosodtál volna. Tehát mit teszel? Még jobban felemeled a kalória beviteled. Azaz energiamérleg szempontjából ugyanott leszel, mint aerob nélkül (illetve kevés aerobbal, mert az kell), csak többet kellett enni hozzá. Ergo marhára nem akadályoztad meg vele a zsírosodást.
2012. dec. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!