Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A küzdősportokhoz, harcművésze...

A küzdősportokhoz, harcművészetekhez elengedhetetlen a futás?

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 09:24
1 2
 1/15 Dogmatix91 ***** válasza:
a megfelelő állóképesség elengedhetetlen. Az nem számít, hogy ezt mivel éred el. Egyébként futni minden sportoló fut (szerintem)
2012. dec. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mi mással tudom még elérni? A futás az egyik legjobb nem? Talán még az ugrálókötelezés.
2012. dec. 19. 10:14
 3/15 Dogmatix91 ***** válasza:
Hát a futás az egyik legkézenfekvőbb, ezért is fut mindenki. Ugrálókötelezés is nagyon jó!
2012. dec. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kettlebell swing és szakítás közelébe nem ér a futás.
2012. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Dogmatix91 ***** válasza:
az más azért teljesen szerintem. Jó a kettlebell, de csak oktató/hozzáértő mellett, különben cifra dolgokat tud művelni.
2012. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Dogmatix91 ***** válasza:
egyébként meg mindegy mit csinál az ember, csak mozogjon.
2012. dec. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

A tipikus hosszútáv futás 0-át tesz hozzá a harcművészeti alapképességekhez az intervall futás oké lenne, de a legtöbb esetben sosem lesz belőle igazi anaerob intervall. Míg a ballisztikus kettlebell gyakorlatok rákényszerítenek az anaerob munkára.


Egyébként meg nem mindegy mit mozog az ember, ha valamit nem csinál professzionálisan akkor közelébe sem ér semmiféle célnak. Ugyanis a mozgásnak a feladata a célok elérése és nem bűntudat csillapítás. Mivel az emberek nagy része nem tud futni így azzal elég cifra térd problémákat csinál magának amik szépen végig gyűrűznek a kinetikus láncon, így a futás is hasonló anyagi befektetés mint a kettlebell gyakorlatok elsajátítása (a futás esetén meg nem is ll rendelkezésre túl sok szakértő így marad a szakkönyv+ egy megfelelő futócipő kombó)

2012. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Dogmatix91 ***** válasza:
A futás az állóképességet javítja. Nem értem, hogy a sport, hogyan segíti elérni a célom. A jelenlegi célom az, hogy pénteken átmenjek a fémtan vizsgán, ezt szerintem semmiféle sporttal nem tudom elérni. Azt nem értem, hogy miért nem tud futni az ember(?). Nyilván nem betonon érdemes futni és nem trappolni kell. Azért aki nem tud futni, ott komoly gondok vannak. Valószínűleg nem akar világcsúcsot futni senki, aki kimegy a töltésre vagy az erdőbe kocogni. Nem értem ezt a filozófiát. Csak sporttal lehet elérni valamit az életben? A sport maximum közelebb visz a céljaidhoz, azt is közvetett módon. Megtanít az önfegyelemre, a koncentrációra, arra, hogy mindig van még egy kis tartalék benned. Ezt aztán az életben tudod hasznosítani, de ehhez nem kell professzionális szinten űzni egy sportot. Persze ez csak az én véleményem, lehet nem vagyok elég elvakult ahhoz, hogy megértsem az álláspontodat.
2012. dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az aerob állóképesség miben segít egy küzdelemben ami anaerob körülmények közt zajlik, de már a ful contact vonalgyakorlatozás sem aerob.


Hát a fémtan vizsgádon sehogy (max nem késed le a buszt :)). De miért is kezd valaki mozogni? Le szeretne fogyni, izmosabb szeretne lenni, meg akarja védeni magát (ha már harcművészetnél tartunk ami ugyan nem sport, de bevesszük most ide), erősebb akar lenni, egészsége szeretne lenni/maradni. Ezek mik? Hát célok, na a mozgásnak az ehhez hasonló kiválasztott célokat kell elérnie ami nem visz közelebb a célokhoz az legjobb esetben időpocsékolás. Ha valaki harcművészethez szeretne alapokat szerezni a sport világában ténykedni akkor ehhez mérten kell a célokat megválasztani pl maximális erő, anaerob állóképesség fejlesztése.


A futáshoz alap a megfelelő boka mobilitás, a futás közben a térdek és boka szögei, illetve, hogy a járás megfelelő legyen, hogy elvezesse a futás közbeni erős becsapódásokat amik füvön is van. Ahogy látom az emberek sétálását, hát nagyon kevés kapna engedélyt így futáshoz. Sajnos az iskolákban nem kapják/kaptuk meg a megfelelő instrukciókat a minőségi mozgáshoz.


Sikeres vizsgaidőszakot.

2012. dec. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Dogmatix91 ***** válasza:

Hát például abban segít, hogy elfutok a támadóm elől :D Én amikor judoztam akkor is azt tanították, hogy ne álljak le harcolni csak ha már nincs más választás. Aki azért tanul harcművészetet, hogy jól agyonverje ha valaki véletlenül nekimegy, vagy beleköt egy részeg, az már rég rossz szerintem. Ahhoz, hogy egészségesebb legyen valaki, vagy lefogyjon még nem kell professzionális szinten űzni egy sportot (nyilván nem hátrány).

Azzal maradéktalanul egyetértek, hogy az iskolában a testnevelés színvonala általában a béka segge alatt van. Amelyik tanár meg segíteni akar és elmondja a véleményét, azt meg megfenyegetik a szülők. Szerencsére én ovis korom óta sportolok :)

Köszi, remélem úgy sikerül minden ahogy elterveztem :D

2012. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!