Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kis önvédelemre tipp, hogy...

Linkoln kérdése:

Kis önvédelemre tipp, hogy hogy üssek, sorozzak meg valakit aki megtámad, hogy elfuthassak, amit meg lehetne tanulni, hogy ne ott kelljen kigondolni?

Figyelt kérdés
Kicsit nehéz ezt leírni, de fizikumom van, de szerény vagyok, nem szívesen gyakorlok ütni, nem tanultam semmi ilyesmit, de még is, ha valaki be akarja verni a képem, azért, tudjam hogy hogy kellene megütni. Gyors vagyok ,és viszonylag erős. Ha kívülről fújok egy ütés kombót, gondolom a nagy többség nem számít rá, és megijed, vagy megtorpan, nem? Valami ilyen ütéskombó érdkel, valami megsorzás.
2012. dec. 19. 20:59
 1/4 aikiboxer ***** válasza:
Keress egy normális edzést és kezdj el edzésre járni. Bármit is képzelsz magadról, a fizikumodról, bármilyen alapszintű önvédelemhez minimum 2 év rendszeres gyakorlás kell hozzáértő edzővel.
2012. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a két tenyeredet egymásra fekteted kifelé fordítva és egy erőteljes előre dobbantással,kilépéssel egyszerre a két kezeddel kilöksz,kiütsz velük az ellenfél arcára,vagy mellére.

ha betalál,akkor ezzel nyerhetsz pár mp-et,hogy elfuss.

meglepetés szerűen csináld,ne rákészülve,beszélj közben,hogy terelj és amint kar távolságba ér a fenyegető elsőnek üss.


amit meg keresel,vagyis hogy bunyóban verekedésben legyőzz egy másik embert,ahhoz elkerülhetetlen,hogy ks edzésre járj.

ökölvívással kezdhetsz is.

és nem.

nem mondanám azt,hogy a nagy többség beijedne attól,hogy lezsákolják kicsit.

főleg akkor nem,ha ő a kezdeményező fél.

2012. dec. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia, a Blaha Lujza téren van rendszeres önvédelmi és női harcművészeti edzés. Menj el nézz meg egy edzést és döntsd el van e szükséged "továbbképzésre"


[link]

2012. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszaitokat.

Az valóban jó lenne edzésekre járni, csak vidéki vagyok, itt nincs semmi ilyesmi, meg diák vagyok amúgy is drága lenne.

Edzek, sportolok, csak nem ilyet. Szerény vagyok, nem szeretnék senkit leboxolni, meg véletlen maradandó kárt vagy csúnya monoklit csinálni. Csak hogy ha még is, mert mostanában úgy áll, hogy, megeshet hogy tudatnom kell egysmással hogy szálljon le a földre és ne nézzen le.

Ha lenne gyakorlatom önvédelemből, nem lenne ellenfél, csak tényleg nem ez a célom. Gyors vagyok, sprintelek, kerékpárral, meg anélkül. El tudok futni ha elkapnak utcán, de ismerősöknek, inkább odavágnék picit, és remélném hogy némileg beijedne. Azt figyeltem meg hogy

minden közösségben a gyengéket, butákat, másokat piszkálják. Olyan, hangember félék. Nem hiszem hogy azért kötöszködnének velem mert balhét akarnak, csak úgy találták magukat hogy majd velem viccelődnek. De néha messzire mennek.

2012. dec. 20. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!