Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömeget szeretnék növelni, de...

Utap kérdése:

Tömeget szeretnék növelni, de félek az elhízástól. Tudnátok adni tippeket, étrendet (lehetőleg ne drága dolgokkal)?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok és izomtömeget szeretnék növelni. Jelenleg 69 kg vagyok és 177 cm magas. 3 évvel ezelőtt 102 kg voltam és sikerült lefogynom diétával, futással. Mivel nagy volt a súlyom ezért rettegek, hogy megint felesleg lesz rajtam. Súlyzós edzéseket végzek rendszeresen konditeremben. Kérdésem, hogy hogyan kellene táplálkoznom, illetve mi a vélemény a fehér kenyérről, disznó húsról, marha húsról?

2012. dec. 20. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Fehérkenyér és sertés felejtős, marhának viszont vannak ehető részei.
2012. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tartsd a szénhirátot olyan 3-4grammon /testsúlykilogram iggy lassabban jöna tömeg de minőségibb lesz
2012. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]


A ch-t vedd majd lejjebb, ha sok zsír menne föl.

A marhahús mehet, a többit ritkábban.:)

2012. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szénhidrát csökkentése, esszenciális zsírok, és protein növelése.
2012. dec. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2012. dec. 21. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!