Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon gyenge izületeket,...

Nagyon gyenge izületeket, hogyan lehet erősíteni? Lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Különösen a csukló lenne fontos, de a többi is érdekel.

65kg vagyok a csuklóm körmérete pedig kemény 15cm, ezért egyszerűen nem bírja el a testsúlyomat, mondjuk fekvő támasznál.

De ez igaz akár a többi izületemre is (váll, térd, gerinc, könyök), de azok most naggyából helyre jöttek.

Úgy érzem, hogy e-miatt képtelen vagyok fejlődni, mert az izületeim hamarabb bemondják az unalmast, mint az izmaim.


A mozgást abba hagyni nem fogom.


Izületvédőket ismerem, kapszulásat, és a bandázst is (nyilván nem mindet)


A technikám elvileg jó


Tudom, hogy az izmaim gyengék, de a csuklóm már évek óta nem lett erősebb, csak egyre rosszabb.


Étkezésem nem túl jó, vitamint nem sűrűn szedek.


Orvoshoz nem megyek, mert mindegyik azzal jön, hogy ne csináljak semmit, inkább otthon kötögessek mozgás hellyett. Eddig semmi újat nem mondtak.


Sport krémem van otthon egy egész polcnyi (de minek?).


Mit tegyek????


2012. dec. 22. 23:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia!


A csuklódat vastagítani nem tudod, erősíteni sincs igazán mód. Amit tehetsz, az maximum az alkarod erősítése.

"Úgy érzem, hogy e-miatt képtelen vagyok fejlődni, mert az izületeim hamarabb bemondják az unalmast, mint az izmaim. "

Örülj neki basszus, hogy védekezik a szervezeted. Fokozatosan kell hozzászoktatni a terheléshez a tested. Hiába tudnál nagyobb súllyal dolgozni, ha az ízületek nem bírják, egyszerűen nem szabad, mert tönkrevágod magad egy életre, aztán jöhet a nyivákolás.

2012. dec. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is lassíts le.
2012. dec. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Ez mind érhető, csak az a gond, hogy nem kondizok.

Sőőt eszemben sincs kondizni, ilyen csuklóval, és izületekkel!

Egy tök sima saját testsúlyos erősítő órára járok!

Fokozatosan szoktattam hozzá magamat, és nem megyek el két egymást követő nap órára.


Nem is hajtom túl magamat, mert nem csinálom jobban mint pl. egy 3-rom gyermekes anyuka.


A mozgáshoz kiskorom óta szokatva vagyok, ennél a heti 3 alkalomnál csak több edzésem volt, és nem csak hobbi szinten.

Amikor abba hagytam utána kezdtek el szarakodni az izületeim.


De ha ezt az a mozgás formát is ott kell hagynom, akkor már tényleg nincs ötletem milyen órára kéne járnom...

Senior torna?

(ahhoz még várnom kéne 40 évet)

2012. dec. 23. 02:10
 4/24 anonim ***** válasza:

kérdező, kicsit tévedésben vagy. Az én csuklóm is marha vékony (16cm) és mégis tudok fekvenyomni 130-140 kilóval is, akkor most mi van? Mégsem a vékonyság miatt van?:)


Pont, hogy súlyzós edzés kellene neked, hiszen ott kisebb súlyokkal is tudnál edzeni, amivel megerősödnél és utána menne a saját testsúlyos edzés.

2012. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

[link]

bandázst ne használj saját testsúlyos edzéshez.

könnyíti az ízületi munkát és mivel kevesebbet dolgozik,nem tud erősödni.

2012. dec. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

én egy alternatívát írok "CSAK"...

pl a legjobb izületerősítő ami a világon létezik a növekedési hormon de lehetőleg ne kínait vegyél hanem pl a magyar az jó lenne picit húzós az ára de rendberak.

EZenkívül ott vannak a vízesítő szerek pl kreatin ami szintén nagyon jó mert nemcsak izmot vízesít keni az izületeket is mellette van még többféle glükozamin és kondroitin tartalmú kiegészítő ami szintén megkeni az izületeket vízzel és az aromatizálodó gyógyszerek is is lehetőségként megvannak....de ez csak egy altarnatíva!!!!

2012. dec. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
"Az én csuklóm is marha vékony (16cm)" közel se, láttam rólad régebben képet...(Csak összehasonlításképpen a saját testfelépítesemmel szemben) Az én csuklóm 14-5 cm és olyan mintha egy enyhén izmos testhez egy halott alkarját és csuklóját varrták volna. A szerénység néha tényleg jól áll de nem kell túlzásokba esni.
2012. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
"Az én csuklóm is marha vékony (16cm)" közel se, láttam rólad régebben képet...(Csak összehasonlításképpen a saját testfelépítesemmel szemben) Az én csuklóm 14-5 cm és olyan mintha egy enyhén izmos testhez egy halott alkarját és csuklóját varrták volna. A szerénység néha tényleg jól áll de nem kell túlzásokba esni. vagyis kb. egy 10-13 évesnek van 16 cm csuklója.
2012. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Most mértem le, nem hazudok!! Majd csinálok képet akkor, hogy elhidd!
2012. dec. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 N0rbi04 ***** válasza:
Fegyencedzés 1-2. A 2. részben van kifejezetten alkar erősítése pl. De elsőre mindenképp az elsőt kell elolvasni. Fontos, hogy mindenből az első lépéssel kezd, úgy majd fokozatosan erősödnek az ízületek is. Jó olvasgatást! Kellemes ünnepeket! ;)
2012. dec. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!