Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fiúk! A vállamat és a karomat...

Fiúk! A vállamat és a karomat szeretném erősíteni! Milyen gyakorlatokat ajánlanátok egy törékeny virágszálnak? :D

Figyelt kérdés
Sziasztok! 55 kilós 164 centis lány vagyok, homokóra alakkal (keskeny derék, széles csípő), de nagyon kicsi/vézna vállakkal! Milyen gyakorlatokat ajánlotok, ami otthon is végezhető és kicsit erősíteni tudnám vele a vállamat? Fekvőtámaszból pl. milyet? Súlyzót érdemes-e venni, ha igen, milyen típusú és mekkora súlyt tanácsoltok?

2012. dec. 15. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

vállra a kézenállás falnál.

2 perc tartás a cél.

fekvőtámaszból meg a fallal szemben megállsz fél méterre,rátámaszkodsz a falra és csinálsz 3x50 nyomást.

súlyzó helyett vegyél gumi expandert.

sokkal olcsóbb és ugyanúgy tudsz vele edzeni.

ilyen-

[link]

erre rálépsz és csinálhatsz vele oldalemelést,előre emelést,hátraemelést,állva bicepsz gyakorlatot,tricepsz nyomást.

2012. dec. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
oldalemelés :) rohadt jól szélesíti a vállat, csak nagyon oda kell figyelni, h szabályosan végezd KIS súlyal :) itt 2-3kg-król beszélek.
2012. dec. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha genetikailag keskeny/csapott a vállad, azzal sokat sajnos nem lehet mit kezdeni. Ha valóban csak izmot kéne rá felpakolni, akkor jó lehet a kézisúlyzó, mindig akkora súllyal, amivel 10-12 szabályos ismétlést meg tudsz csinálni. Ez a te esetedben 2-3kg, de majd ahogy erősödsz, több is fog kelleni, ezért mindenképp olyat vegyél, amire neked kell felrakni a súlyokat, tehát tudod állítani.

Gyakorlatokból oldalra/előre emelés, döntött törzsű oldalemelés kell, valamint vállból nyomás, de persze semmit nem ér az egész, ha nincs jó étrended...egyébként javasolnék én inkább egy teljes testes edzést, ne csak vállra csinálj gyakorlatokat.

2012. dec. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is súlyzós edzést javaslok (bár a saját testsúlyos edzés is megfelelő), de mindenre kellene edzeni.

Vállra: oldalemelés, vállból nyomás, oldalemelés döntött törzzsel.

Bicepsz: állva beforgatós bicepsz egykezes súlyzókkal, koncentrált bicepszgyakorlat, kalapács

Tricepsz: egykezessel ülve tarkóhoz engedés, lórugás, szűk fekvőtámasz, hátsó támaszos tolódzkodás

Itt találsz jó edzésterveket:

[link]

2012. dec. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)


3 kilós súlyzóm pont van (azt hittem, kezdésnek ez is kevés lesz :o) Igen-igen, én is úgy terveztem, hogy egész testes edzéssel együtt erősítenék karra/vállra, csak ilyen gyakorlatokat nem nagyon ismertem, de mindenki nagyon jókat írt, köszönöm!

Étrendemre odafigyelek, napi 5x eszek, szénhidrátot keveset (reggelire zabkása, ebédre pl. köret rizs és ennyi), fehérjéből csirkehúst, zsírszegény túrót + ezek mellé zöldségek, olajos magvak + rengeteg vizet iszom, semmi cukor, semmi pékáru, semmi alkohol, semmi tokaszalonna és társai


Köszi még1x, ment mindenkinek a kéz! :)

2012. dec. 15. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!