Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik guggolási módszer a...

Speed-L kérdése:

Melyik guggolási módszer a hatásosabb hosszútávon?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy van ugye a rendes guggolás...(egyenes hát comb párhuzamos a talajjal és lentebb nem megyünk)


...vagy az a fajta guggolás amikor az alsó comb izmai érintik a vádlit...itt ugye képtelenség egyenes háttal guggolni már.


azt szeretném kérdezni hogy ha a későbbiekben meg akarom csinálni az 1 lábas guggolást akkor melyik módszert alkalmazzam?



2012. dec. 23. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Tévedés, hogy a teljes guggolásnál nem tudsz egyenes háttal guggolni. Ennek mennie kell. Egy lábas verziónál is teljesen lemész a sarkadig, tehát érdemes nem félig végezni a rendes guggolást is.
2012. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mármint arra értettem amikor teljesen lemész és a comb meg a vádli érinti egymást...én azt csak úgy tudom ha kicsit begörnyedek derék tájon...tehát akkor a msádik módszera za hatásosabb lenne?
2012. dec. 23. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont azt írom, hogy teljesen le kell menni a sarkadig. Ezt is lehet egyenes háttal csinálni. Tegyél a sarkaid alá egy pár kis tárcsát és úgy menni fog.

Tehát szerintem a teljes guggolás a megfelelő edzés!

2012. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dogmatix91 ***** válasza:
Azt olvastam, hogyha csak vízszintesig mész, az elég sérülésveszélyes, mert akkor lazábbak a térdszalagok. Én mindig kicsit vízszintes alá megyek, de csak egész kis súllyal végzek teljes guggolást, mert a térdeimnek nem tetszik, de pl hack-gépen lemegyek teljesen. Ha a farizmod nagyon gyorsan fejlődik, akkor meg ne menj vízszintesig se, mert nem kapsz majd a seggedre gatyát (egyik ismerősöm így járt :D ).
2012. dec. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dirtboy ***** válasza:
100%
menj le teljesen és néha végezz olyan guggolást is aminél a rúd a fejed előtt van nem pedig a csuklyádon.
2012. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
közben én is utána néztem és tényleg lehet egyenes háttal csinálni...főkép az izületek megerősödése miatt csinálnám a teljeset...köszönöm a segítségeteket :)
2012. dec. 23. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!