Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen nem túl megterhelő...

Milyen nem túl megterhelő hasizom erősítő gyakorlatokat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Nos, az én problémám kicsit részletesebben kifejtve az, hogy az utóbbi időben nagyon elhanyagoltam a testmozgást, és ez főleg a hasizmomat viselte meg, ezért főképp azt szeretném újra formába hozni.

A sima felülésből nem tudok túl sokat megcsinálni, és ezért nem fáradok el, tehát nem tartom eléggé hatékonynak, ezenkívül a hátamat is is terheli.


No összefoglalva: Olyan gyakorlatra van szükségem, amit hosszabb ideig tudok végrehajtani, és nem terheli a hátamat. Sajnos nem tudok venni semmilyen edzőgépet vagy bármi ilyesmit, tehát ilyet ne is írjatok.


Ha valaki tudna választ a problémámra, annak nagyon örülnék.



2012. dec. 24. 01:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Hasprés és függeszkedve lábemelés. De jó étrend is kell hozzá.
2012. dec. 24. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hasprés: hátadon fekszel, medencédet billented (leszorítod a földre), megfeszíted a hasizmaid (fejed, néhány csigolyád elemelkedik a földről, hátad nagy része alá van támasztva!) apró préseléseket végzel anélkül hogy letennéd a fejed (ellazítanál).

50-100 összehúzódást lehet végezni, égni fog. Többször ismételd a gyakorlatot.


Egyébként érdekesen írtad a kérdésed.. sima felülésből nem tudsz túl sokat csinálni, és ezért nem fáradsz el. De ha nem fáradsz el, akkor miért nem tudsz többet csinálni? Hiszen nem vagy még fáradt.. Mindegy, gerincedet alátámasztva, medence billentéssel végezd, így nem fog fájni.

2012. dec. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És Kellemes ünnepeket! :)
2012. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szép a válaszokat, mindet hasznosnak ítéltem meg :)

Én eddig a hasprésről azt gondoltam, hogy megterhelő a gerincemnek, de szabályosan végezve valószínűleg nem az.


"Egyébként érdekesen írtad a kérdésed.. sima felülésből nem tudsz túl sokat csinálni, és ezért nem fáradsz el. De ha nem fáradsz el, akkor miért nem tudsz többet csinálni? Hiszen nem vagy még fáradt."


Valóban nem volt tökéletes a megfogalmazás, de mondok egy példát, ami által talán érthetőbbé válik, hogy mire gondoltam. Ha felemelek egy 50 kg-os súlyt, amit csak éppen tudok felemelni, akkor másodszor az már nem megy, de nem fáradok el eléggé, hogy az edzésként tekintve hatékonynak minősüljön. Én maximum 30 felülést tudok egyhuzamban végrehajtani, amit én nem találok elég effektívnek, hiszen izomlázam sincs tőle, nem mellékesen a hátam se végig egyenes, tehát ezt a gyakorlatot nem tartottam számomra megfelelőnek.


Köszönöm szépen a segítségeteket és boldog karácsonyt kívánok ;)

2012. dec. 24. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Világos. Törzsmerevítők erősítésénél ez a meglátás helyes is.

Viszont a karodnál már nem. A has, hátizmokat nem terheljük túl mondjuk súlyokkal, ez érthető.


Viszont pl. a kar edzésénél már érdemes elgondolkozni a nagy súllyal, alacsony ismétlésszámmal végzett gyakorlatokon. Miért? Mert nagy terhelésre (nagy megfeszüléstől) erősödik az izomzat.


Neked is áldott Karácsonyt!

2012. dec. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

térdemelés és hasprés.

és azért érzed,hogy terheli a hátadat,mert valószínűleg gyenge a gerincmerevítő izomzatod.

ebből meg egyenesen következik,hogy szinkronban érdemes erősíteni a test két oldalát.

szóval a térdemelés és hasprés után,vagy előtt ugyanannyi csípőemelést és homorítást kell csinálni és akkor nem fogja "terhelni".

2012. dec. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!