Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen táplálék kiegeszítőket...

Milyen táplálék kiegeszítőket érdemes használni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, eddig is gyúrtam valamennyire, de mostantól többet szeretnék. 195 cm és 92 kg vagyok. Mit érdemes fogyasztani? Mire jók az aminosavak? Milyen márkájú proteinek jók?
2012. dec. 24. 19:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Elsősorban legyen étrended:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Edzés után pedig kellene egy jó tejsavóprotein+40-50g gyors ch (pl dextróz, vitargo, stb.)

Több jó fehérjekészítmény van: Whey c6, Stillmass 6:3:1, Scitec 100% whey prof, Twinlab whey fuel, California fitness 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, Optimum Nutrition 100% whey gold, VPX Syngex, Nutrend whey core 100, stb..


Kellene még multivitamin is, pl mega daily one, Vitabolic.

2012. dec. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!