Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nem tudok...

Miért van az, hogy nem tudok fekvőzni?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, 180 cm, 68 kg. Nem vagyok gyenge, szoktam egykezesekkel edzeni, karjaim nem olyan vékonyak, sportolok is, konkrétan foci, de a fekvőzésnél a vállamat érzem és alig tudok csinálni 15 fekvőt, ha annál többet csinálok elfáradok. Miért van ez? Mit kéne csinálnom, hogy több fekvőt tudjak helyesen megcsinálni?

2012. dec. 28. 21:28
 1/5 anonim válasza:
100%

Öööö... mondjuk még több fekvőt?

Ha folyamatosan csinálod, akkor azt fogod észrevenni, hogy egyre többet tudsz majd csinálni belőlük. Nincs ebben semmi varázslat...

2012. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xdkoma válasza:
én se tudtam sokáig csak 10-15 fekvőt de elkezdtem karra gyúrni egy fél éve és gyakoroltam minden nap a fekvőt és egyre többet többet csinálni szóval edzés kérdése az egész mindennap csinálni kel és egyre többet fogsz tudni én is egy fél év alatt 15 ről 35-40 re ugrotam
2012. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár téged egyre nagyobb teljesitményekre buzditanak

én az ellenkező állásponton vagyok .Lehet azt csinálni,de

nem 14 évesnek javallt.Egy 18-20 éves igen ,az igyekezzen egyre többet.De neked még nincs teljesen kifejlődve sem az izomzatod ,sem a csontozatod.Ha azt akarod hogy váll

izületeid már most menjenek tönkre,akkor lehet őket kitenni a nagy terhelésnek.Maradjál csak te a saját szinteden.Csak annyit amit könnyedén megcsinálsz .

A lényeg hogy csinálod,és nem puhulsz el

Lassan járj,messzebb érsz !

2012. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gergő86 ***** válasza:
Az előző válaszhoz hozzászólva én is 14 évesen kezdtem el edzeni és nem mentek tropára az izületeim, sőt. Ha nem terheljük fokozatosan az adott izmot vagy mozdulatot akkor ott pozitív eredményt se fogunk elérni. A kérdésre válaszolva. Én úgy csinálnám hogy megcéloznék egy adott ismétlésszámot ha pl még 15 fekvő megy akkor 3x10-et csinálnék az első edzésen ha jól megy akkor a következőn 4x10-et, ha ez is megvan akkor vissza 3 sorozatra de már 12-15 ismétléssel és így tovább. Vagy a sorozatok közti pihenőidőkkel variálni, egyre rövidebb pihenők. Én is így hoztam fel.Ha pesig a kondíciódon is javítani szeretnél akkor beillszthetsz még más gyakolatokat is. Pl Felülés, Guggolás, Húzódzkodás. Ez úgy nézne ki: Megcsinálod fekvőt, majd rögtön a felüléseket majd a guggolásokat végül a húzódzkodásokat. Ezután lehetne pihenni egy keveset vagy szinttől függően a következő kört elkezdeni. Remélem tudtam segíteni.
2012. dec. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszöm az eddigi válaszokat!
2012. dec. 29. 12:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!