Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnék rendes fekvőtámasz...

Hogy tudnék rendes fekvőtámaszt csinálni?

Figyelt kérdés
Nem tudok rendes, szabályos fekvőtámaszt csinálni. Egy-kettő még sikerül, de több nem. A térdeplőset meg tudom csinálni, az megy, de a rendeset nem. Mit kéne csinálnom? Lány vagyok.
2013. jan. 1. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

akkor félig meddig jól csinálod.

a térdeplősből akkor léphetsz tovább,ha már meg tudsz csinálni 3x30at.

addig nem kell csinálnod a simát.

bővebben a fegyencedzésben.

2013. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Rengeteg videó van fent a Youtube-on..

én is onnan néztem a hasprést! :)

2013. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aikiboxer ***** válasza:

Szerezd be vagy töltsd le a Fegyencedzés c. könyvet. Ez megtanít rendes fekvőtámaszt csinálni.


Kezdd el falitámasszal. A fekvőtámaszt közel függőlegesen csinálod, a könyöködet a kezed mellett behúzva. Kezdd el mondjuk 3x10-zel, és juss el 3x50-ig. Vagy elég hozzá egy hét, vagy lehet, hogy kell hozzá két hét is. (Hetente 3x edzz).


Utána ugyanezt egy derékmagas objektumon (komód stb.). Juss el mondjuk 3x30-ig. (Neked 1-2 hónap kell hozzá)


Utána jöhet a térdelős fekvőtámasz. Ebben is juss el 3x30-ig. De ezt is szépen szabályosan, könyökök a test mellett, és szépen lassan. Az orrod/melled érjen hozzá a földhöz.


Utána elvileg jön a fél fekvőtámasz, amit úgy kell csinálni, hogy egy kézilabdát teszel a hasad alá, és a rendes fekvőtámaszt csak félig csinálod. Van aki szerint ez jobb, mint a térdelős fekvőtámasz, én ezt kihagytam (mert nem a teljes mozgáspálya terhelődik). De mindenki más és más.


Utána jöhet a rendes fekvőtámasz. Egy lánytól 3x10 már szép teljesítmény.


Egyébként mi a célod?

2013. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Főleg erősödni szeretnék. Elég gyenge vagyok, és látványos izmokat ha nem is akarok, azért szeretnék erős(ebb) lenni, mert utálom, hogy béna vagyok. Köszönöm a válaszokat, utána nézek a könyvnek! :) Írtátok, hogy 3x30 meg 3x10, az egyes körök között kell pihenés? Mennyi?
2013. jan. 1. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:

mivel erő edzés,ezért lehet több pihenő.

én 3 percet szoktam.

aztán ha már megvan az előírt ismétlés,akkor csinálom még 1 hónapi 2 perces pihenőkkel.

2013. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*hónapig
2013. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!