Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata hastánccal (pontosabban a hastánc alakformáló hatásával) kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mostanában nem vagyok elégedett a hasammal, pedig régen a gyonyorű lapos hasam volt a bbüszkeségem. Csomót futok, hasra is erősítek, de nem az igazi... Pár éve az akkori fpdrászom látványosan karcsúsodott derék tájon. Rákérdeztem mit csinál, azt mondta, elkezdett hastáncolni.

Nyilván igazat mondott, de azt lenne jó tudni, vajon csak neki volt nagy mázlija, vagy ez általános, és hastánccal pár hónap alatt érdemi/látványos eredményt lehet elérni.


Szóval aki/akinek az ismerőse csinálta, annak a tapasztalataira/infóira kíváncsi lennék....

Köszi!



2013. jan. 2. 20:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Hülyeség, hogy csupán ezzel fogyni lehet. Ha így lenne, akkor a hastáncosoknak mind lapos hasa lenne, pedig az igazi hastáncos nem éppen a kockahasról ismert.

Barátnőm csinálta, nem fogyot csak ettől, de egyébként hasznos, mert megmozgat.

2013. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem fogyni akarok hanem formálódni.

Egy dekát sem híztam, csak egyszerűen mág nem olyan karcsú a derekam mint régen.

2013. jan. 2. 20:22
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Azt írod, hogy nem akarsz fogyni, de karcsúsodni igen. Ezt nem értem: karcsúsodni csak fogyással lehet. Hogy máshogy lenne kevesebb zsír rajtad? A formálodás egy dolog, és az emberre felkerül izom a tánccal, de karcsúbb nem lehet tőle, épp ellenkezőleg.
2013. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

De, lehet, próbáltam, régebben sikerült is.

Az izomzat változásával változik az alak.

Csak mostanában nem érek el olyan eredményt amit régebben és amit szeretnék.

Kilóra nem akarok nagyon fogfyni, persze bánni nem bánom ha megtörténik.

De tök mindegy, nem fogyókúrás tanács kellene, nem is kardió ewdzésre vonatkozó tanács (mivel pl. lefutottam a félmaratont és átúsztam a Balatont), hanem deréktáji izomzatot nerősítő és formáló tornákkal kapcsolatos tapasztalat.

2013. jan. 2. 20:28
 5/19 anonim válasza:
Ha nem fogyni hanem alak formálni akkor jó.De csak ha intenzíven és kitartóan csinálod.Egy bizonyos időnek el kell telnie,mire megtanulod azokat a mozdulatokat /pl.:csípő és has rezegtetése /,melyeknek komolyabb formáló hatása van.És ez tapasztalat.Több évig táncoltam ,a nagy lányom 12 éve táncol.
2013. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nagyok köszi!!! Szerinted ha heti 2X megyek tanfolyamra, és tőlem telhetően rendesen csinálom, 3 hónap alatt már látszik egy kicsit?
2013. jan. 2. 20:46
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

deréktáji izomzatot erősítő torna=kettlebell

keskenyebb meg akkor lesz,ha csökken a testzsír.


a hastánc edzés meg látszódni fog igen...a tánctudásod javulásában,másban nem:).

2013. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
köszi:-)
2013. jan. 2. 21:02
 9/19 *Glissade* ***** válasza:

Kedves kérdező!


Egy dolgot leszögeznék már az elején. A tánc NEM alakformálásra és erősödésre való. Tévúton jár az aki ezért szeretne elmenni táncolni.


A tánc önkifejezés, magasabb szinten művészet, életérzés!


Nyilván műfajonként igényel némi testi képességet. Erő, hajlékonyság, erő-állóképesség és aerob állóképesség.


De ez azon múlik épp, hogy milyen táncot csinálsz, milyen szinten vagy, hol táncolsz és mi a célod vele.


A hastánc nem tartozik a legkeményebb táncok közé (a technikája nehéz), de nem kimondottan a legfárasztóbb tánc.

Több év mire megtanulsz elfogadható szinten táncolni.

3-rom hónap semmi.

Mire eléred azt a szintet tudásban, ami már értékelhető, annyi idő alatt 3X lefogynál, és 2x kigyurnád magadat egy konditeremben.


Persze, nagyon jó dolog, rengeteg mindent fejleszt, és sokkal több mindent kapsz majd tőle, mint gondolnád (akár egy új életet is) egy csomó olyan képességet (egyensúlyérzék, befelé figyelés, koordináció stb.) amit sima edzéssel nem tudnál fejleszteni. De ez nem az izomnövekedés:)


Kezd el nyugodtan, megéri:)

De melette járj el tornázni is!

Fogyni diétától lehet.

2013. jan. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

köszi:-)

Nem kötekedni akarok, csak kiváncsi vagyok: utolsó válaszoló, Te milyen táncot űzöl rendszeresen és mióta?

2013. jan. 2. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!