Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért gyorsabb egy izmosabb...

Tottenham kérdése:

Miért gyorsabb egy izmosabb ember mint egy átlagos ember?

Figyelt kérdés
Amatőr focisták vagyunk és mi nem edzünk komolyan csak hobbi...azonban egyik haver lejött játszani nagy pályára (nem RAMBO kinézetű de jó izomzat van rajta...) és olyan sprinteket levágott,hogy mi csak néztünk. Ennyit számítana az izom? Ennyire növeli a gyorsaságot? Jó rajtam speciel van 1-2 kg felesleg átlagos fizikumú és nem is annyira gyenge de a srác az nagyon tud...hozzáteszem nem is focista mert célozni nem tud :D

2013. jan. 6. 12:20
 1/5 dirtboy ***** válasza:

nem igen van hozzá köze,a srác akit láttál nem azért gyors mert kondizik.

kérdezd meg őt mit csinál a kondi mellett.

2013. jan. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alkati tulajdonságon kívül az is sokat számít, mire van tanítva az az izomzat. Vannak nagyon izmos emberek, akik semmit nem tudnak vele kezdeni, mert csak a mérete nagy.

És nézz meg közelről világbajnok futókat. Csupa izom. De egy 100 kilós súlyzót nem biztos, hogy fel tud emelni. Se egy súlyemelő világbajnokot. Ha lehet, még izmosabb, mint a futó. De a stadiont teljesen ki is takarítanák már a verseny után, mire egy fél kört futva megtenne.

2013. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na, idő előtt nyomtam el. Szóval az számít sokat, hogy mely izomcsoportok vannak leginkább fejlesztve, s milyen mozgással.
2013. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9%
Van aki izmos, mégis lomha, nem attól gyors valaki, mert izmos. A fittség alatt értjük azt, hogy valaki erős, agilis, jó az állóképessége, ezeket a tulajdonságokat másképp tudjuk fejleszteni. Én azóta vagyok fürgébb, hogy ugróköteles edzéseket is végzek, ő lehet intervall futásokat végez, hogy gyorsan sprintel, vagy ki tudja mit, kérdezd meg miket edz.
2013. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Utolsó kommentelő: kifejtenéd bővebben, hogy miképp lehetne jó állóképességre szert tenni?
2013. máj. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!