Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Baj ha a húzódzkodó rúd nincs...

Baj ha a húzódzkodó rúd nincs elég magason?

Figyelt kérdés
Ha függeszkedek a rúdon, akkor a lábam simán leér a földre, de ha behajlítom akkor már nem. Tehát van valami eltérés a két "póz" között a gyakorlatra nézve, vagyis az egyik könnyebb a másiknál?? A másik kérdésem pedig az, hogy hova húzzam magam, előre vagy hátra, vagy az teljesen mindegy?? Mert valahol olvastam, hogy ha előre akkor az mellre megy, ha pedig hátra, akkor a hátra megy(ez elég hülyén jött ki)?? Mert a Fegyencedzés c. könyvben a képen előre húzza magát, és azt írja, hogy az a hát izmaira "megy", vagyis azok dolgoznak. Akkor most hogy van ez??

2013. jan. 6. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem baj, az enyém is alacsonyan van, én is behajlítom a lábam. Tarkó mögé ne húzd magad, mert az nem jó a vállnak. Mellre nem igazán jó a húzódzkodás, az más izmokat dolgoztat elsősorban.

Széles fogással főleg a hátizom dolgozik:

[link]

[link]

Ilyen fogásnál pedig a bicepsz:

[link]

2013. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az mindeggy hogy van a lábad igyis úgyis húzódzkodás.Úgy is lehet csinálni hogy a lábaida előre nyújtod és igy húzódzkodsz ez megedzi a hasat is ez az L húzódzkodás angolul L-pull up.Ki az a hyülye aki azt mondta hogy mellre megy.A húzódzkodás hátra,bicepszre,alkarra megy.Ha a tenyered feléd fordul akkor bicepsz.Ha széllesen fogod akkor mindegy hogy mellhez vagy tarkohoz húzod fel magad igy is úgy is hát dolgozik.Ha rendesen vállszéllesen csinlod akkor bicepsz,alkar de ha azt akarod hogy hátizom dolgozzon akkor vagy homorits a húzodzkodás közben vagy pedig a úgy húzódzkodj hogy tarkohoz-de ha tarkohoz huzod fel magad azt nem ajánlom mert tönkre teszed a vállad és természetellenes.
2013. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nincs nagyon magasan. Egyébként kicsit bedolgozik a húzódzkodásban a mell is, de ez alapvetően nem mellgyakorlat, így nem ad elég terhelést, hogy elég legyen a mell fejlődéséhez.
2013. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

és mi van ha túl magasan van

pl 3m magasságban csak zsámolyról érem el és sokkal nehezebben tudom felhúzni magamat

2013. jan. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
vágd le a lábaidat
2013. jan. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a tanácsát, megfogadom, és mindenkinek ment a zöld kéz
2013. jan. 7. 09:58
 7/7 legion ***** válasza:
Én anno úgy tanultam meg a széles húzódzkodást,hogy székről felugrottam,aztán leengedtem magam,és magam alá húztam a lábaimat.Egy ponton túl pedig nem is volt szükség a székre.Így könnyebben meg tudod tanulni a felhúzást,de,ha lehetőséged van rá,szerezz olyan rudat,amire ugranod kell,mert az a legjobb!
2013. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!