Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem megy a fejen és a kézenáll...

Nem megy a fejen és a kézenállás. Hogyan tanulhatnám meg?

Figyelt kérdés

Először is szörnyen félek.

Rettegek tőle, hogy hátraesek, és meghalok. De komolyan :D

Vagy attól, hogy kitörik a nyakam, és eszembe jut, hogy a szüleim megtalálnak majd a szobámban holtan, mert én a fejenállást gyakoroltam... Nagyon hülye vagyok, de tényleg rettegek ettől.


De az a baj, hogy meg kéne csinálnom. Kettő 1-est beszerezni (na jó, ha próbálkozunk, akkor kettest) nem lenne túl jó. Főleg úgy, hogy mindenből 5-ös vagyok, és hogy pénteken félév én meg mehetek felvételizni.

Pénteken akarja felmérni, mert ezt állítólag még ebben a félévben kell megcsinálni, de szerintem rá bírom venni, hogy ne osztályozza még. Vagy nem megyek pénteken. :) 5-ös átlagomat nem akarom lerontani, még ha a tesit nem is nézik a felvételiben...


Vannak valami tippek? Kézenállásról letettem, úgyse megy... De fejen akarok állni! Falnál gyakorolom, de szörnyen megfájdul a csuklóm és az alkarom, illetve a fejem. A koponyám szörnyen sajog.


Ezt a videót bámulom egy ideje, és úgy érzem mindent tudok már, de mintha nem lenne erőm erre. Két keskeny fal között is próbáltam úgy, hogy az egyik falnak ugye nekitámasztottam a hátam, a másik falon pedig lépegettem felfelé a lábaimmal. De beleremegett mindenem és abba kellet hagynom, mert összecsuklottam volna.

58 kg vagyok, de sosem sportoltam. Lusta disznó vagyok, meg kell mondanom... Segítség!

Előre is köszönöm! :) 14/l



2013. jan. 9. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
probáld meg falnál ha nem megy erositsd meg a vállad fekvotámaszal,dontott fekvotámassza -ha egyensulyt akarsz eloszor erosodj meg- +gerinctorna hid,birkozo hid,elulso hid
2013. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

leírtad.

úgy kell.

leraksz egy párnát a fal elé,felmész és tartod magad.

ennyi.

csináld akkor amikor otthon vannak,mérd az időtartamot,egyre több fog menni.

2013. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
+fejenállás falnál és fogyás hogy konnyebben elbird magad ha nem tudsz fekvozni igy érheted el mindegyik gyakorlatot csináld 2hétig minden nap falnál fekvo 3.50 térden fekvo 2.20 fekvo 1.10
2013. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 *Glissade* ***** válasza:

Nem tudsz esetleg segítséget kérni valakitől?

Aki felbírja húzni a lábaidat?

(mert gondolom, hogy lendületet nem nagyon mersz venni)


A fejedet párnázd be, a kezeidet úgy támaszd le, hogy háromszög alakot zárjanak be.

Ügyelj a fokozatosságra! Ne egyből akarj fejen állni, hanem mindig egy kicsit húzd feljebb a lábaidat.


Akkor szerintem menni fog:)


Ja igen, győzd meg magadat arról, hogy ezt te valóban szeretnéd, és nem az osztályzás miatt akarod megcsinálni:)

2013. jan. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mire megy az osztályzás? Van-e egyensúlyérzéked vagy meg tudod-e tartani magad fejenállva/kézenállva? Előbbi esetén ne félj, ha nem rogy össze a kezed és merőlegesnél kisebb szögben dőlsz a falnak, akkor nem tudsz elesni. Fejenállás még annyira nem nehéz megtanulni, de kézenállni támasz nélkül az kihívás, főleg pár nap alatt, nekem hónapok kellettek hozzá (nem tesi, csak úgy poénból:D)

Nem annyira veszélyes, ha hátradőlsz, huppanás, de túléled, viszont ha érzed, hogy dőlsz és behajlítod a karjaidat, átviszed bukfencbe, akkor egyáltalán nem fáj. Keress rá youtubeon, van csomó handstand tutorial.

2013. jan. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Soha nem tudtam kötélre mászni, legfeljebb egy méterre földtől, bukfenc se ment soha. De a kézilabdában jó voltam. Neked is meg kellene találnod, miben lehetnél jó. Miért nem ment? Nekem egy félig kifejlődőtt keresztcsonti csigolya tüskéje és ennek következtében a begörcsölt izom okozta. Sokkal később derült ki, pedig születési hiba.
2013. jan. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 aikiboxer ***** válasza:
Ne add fel!! A kézenállást se! Gyerekkoromban egyiket se tudtam megcsinálni, ráadásul egyszer kiskoromban kézenállásból fejre estem és elharaptam a nyelvemet... De felnőttként megtanultam. A titka, hogy gyakorolj egy kicsit minden nap, és kérj segítséget a családtagoktól. És tényleg a gátlások legyőzése a kulcskérdés, képzeld el, hogy meg tudos csinálni, és menni fog. (Ez nem Mátrix, ez NLP. :)
2013. jan. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Rettegek tőle, hogy hátraesek, és meghalok. De komolyan :D"


de ha te is kineveted magad akkor hogy lehet hogy mégis tartasz tőle?


*****


nem az egész kell neked, csak az első három gyakorlat.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2013. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A párna fejalátevősdi tényleg segíthet, de a haláltól semmiképpen nem kell félned. Úgy csináld, hogy olyan helyen támasztod meg a lábad, ahol van alatta tér, tehát a fal nem jó. Így ha hátradőlsz, akkor egyszerűen a mellkasodhoz kell hajtanod a fejed, így a hátad jól begörbült felső részével fogsz tompítani. Ez nem fáj, és nem is veszélyes. Arra kell figyelned csak, hogy fekve elférj a fejtámasztól számolva hátrafelé, különben a lábad bánja meg. Tapasztalatból mondom. Sok sikert.
2013. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na, mi lett? leosztályozták?
2013. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!