Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan növelhetném a rúgó és...

Hogyan növelhetném a rúgó és ütő erőmet jelentősen rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
Kyokushin karatézom, eléggé tehetséges vagyok, és a lábam az erősségem, körülbelül bármit megtudok rúgni bármilyen magasságban, és iszonyat erőssen, de szeretnék ennál is erősebben rúgni ! A technika megvan, de valami olyan speciális edzés kellene, amitől sokkal erősebbek a rúgások, mint most ! Az ütésem viszont gyenge, sok boxoló 500 kilogrammot is képes ütni, de ezt az értéket meg sem közelítem, és fogalmam sincs, hogy hogyan érhetek el iylen ütőerőt ! A technika szintén megvan már, tehát csípőből ütök, úgy, hogy a lábból indul az ütés stb... De mivel nőne az ütés erő ? ! Fekvőtámassztól nem hiszem, hogy sokkal erősebbet ütnék, mint most, gugolásokkal pedig nem tudom, hogy erősödik-e normálisan a rúgási erőm ! Valakinek van ötlete? ! Főleg harcművészek, vagy ebben a témában jártas emberek véleményére lennék kíváncsi !

2013. jan. 12. 00:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

a technika és az emberes testsúly.

ezek mellett meg ilyen gyakorlatokkal-

http://www.youtube.com/watch?v=YQIWSct_Uec&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=Nu5qdqpdKDI&feature=channel&l..

http://www.youtube.com/watch?

v=4ybX_tYjDUA&feature=channel&list=UL

http://www.youtube.com/watch? v=RnKCsTxSlIs&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch? v=0YFfy9lXFGE&feature=relmfu

2013. jan. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, pont ilyeneket kerestem !
2013. jan. 12. 00:45
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Először az arcodból kéne visszavenni.
2013. jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nincs nagy arcom ! :)
2013. jan. 12. 14:35
 5/22 anonim ***** válasza:
75%
"eléggé tehetséges vagyok" Akik azt hiszik magukról, hogy tehetségesek, leginkább átlagosak.
2013. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Akik azt mondják magukról hogy ilyen tehetséges olyan tehetséges az valójában átlagos. Hallottál már egy igazi mestertől hogy fitogtatja meg mondogatja hogy ilyen mester olyan mester ennyi dan-os,stb? Nem hiszem ha pedig ilyen akkor a mester is olyan. Az meg hogy "iszonyat erőssen" tudsz rúgni ez olyan valakinek erős valakinek nem. De hogy lehet növelni a ütőerőd? Hát első lépés. Arcodból lefaragni mert "nagy" ember nagyot esik van egy ilyen mondás. Másodszor. Kettlebellezni és súlyzóval ütni. Pl 1 kg-ossal 100bal-100jobb egyenes egyenlőre naponta. Kevésnek hangzik de a 30.-ik után nem ezt mondod. Így valamennyire fog nőni, de a ütőerő a testsúlytól , a csukló vastagságától, és sok mindentől is függ tehát lehet mondani hogy az alap az adottság és utána lehet valamennyire "feledzeni".. Ennyi lenne röviden. Kyokushin karatével kapcs.-ban. Háááát. Ha tetszik csináld , ha hobbyból vagy verseny céljából űzöd akkor ok, ha önvédelem akkor felejtsd el.
2013. jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
5 éve kyokushinozok, állóharcban ezt tekintem a legjobb harcművészetnek, mert innen kerülnek ki a legnagyobb K1 sztárok... és technikásak ! De az igaz, hogy utcai harc esetén kell tanulni mellé mást is... Nincs nagy arcom, csak tisztában vagyok a képességeimmel ! Nem kérkedtem, objektívan leírtam az adataimat... Ha beképzelt lennék nem írtam volna le, hogy gyenge az ütésem ! Igen tehetséges vagyok, voltam országos bajnok is, de nem vagyok elszállva magamtól, és van aki legyőzne, és ez még csak az országos szint, EB-n és VB-n simán vannak jobbak nálam ! Tehetségem van, de gyenge az ütő erőm, és többet kéne edzenem és gyakorolnom is... A rúgásom a adum körülbelül, mert körülbelül jobban rúgok mint ütök, a harcaim 90%-át fejrúgással nyertem meg... De én sem azt mondtam, hogy sztár vagyok, sok ember van, aki elverne még, ezért is kértem tanácsokat edzés terén..
2013. jan. 12. 19:54
 8/22 anonim ***** válasza:
Ez most olyan hogy valakinek ez a jó valakinek az. Egy harcművészetre sem lehet kijelenteni hogy legjobb mert mindennek megvan a hátránya. Ezért mondtam hogy versenyre, bajnokságra jó, de sajnos ahogy a tapasztalat meg infók mutatják utcai harcra/önvédelemre nagyon gyenge, vagyis nem jó szó hogy gyenge. Inkább az hogy nem oda termett. Ringben, tatamin, stb megállja a helyét de máshol nem hiszem . De ez nem azt jelenti mielőtt mondanád hogy lefikázom. Az ütőerőd ahogy mondtam még úgy lehet növelni máshogy nem nagyon,. Párja mindenkinek megvan tehát olyan nincs hogy valakinek nincs meg a párja aki ne lenne ügyesenn,tapasztaltabb,technikásabb. Bajnokságok meg az utcai harc az két különböző dolog. Nyílván utcán ne egy szédült alkoholista , beszívott csövest vegyél ellenfélnek hanem egy késes utcán tapasztalt nagydarab huligánt. De erről lehetne regényeket írni nyílván egyénfüggő ki mit tart előnyben..
2013. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Azért ne hidd azt, hogy aki karate mester, vagy karatés, az nem tud utcán verekedni... Utcán is tudok harcolni, csak ott nem fogok mawashigeriket rúgni fej magasságba... Utcán térdet török, szemet támadok, herét stb... Hozzáteszem attól még mert kyokushinozom, attól még önvédelemt is tanulunk, meg más dolgokat más harcművészetekből ! Igazság szerint olyan nem létezik, hogy karate vagy kungfu utcán, mindenkinek egyéni stílusa van ! Az a hiba, ha utcán pl csak karatézol ! Utcai bunyóban le is fejelem lehet az ellenfelet, pedig ilyen nincs karatéban... Egyébként kés ellen elég nehéz védekezni, és hiába vannak ezek a megtanult önvédelmi dolgok, egy hadonászó késes, körülbelül 12-szer megfog vágni mire eltudod tőle venni... Ha 3 danos mester vagy, még akkor is 95% hogy megfog vágni párszor, mire főlé kerekedsz !
2013. jan. 12. 20:30
 10/22 anonim ***** válasza:

azért ez a legjobb ks,meg a k1ből levonni a következtetéseket...

k1ezni az megy,aki pénzt akar csinálni a sportjából,de ez nem jelenti azt,hogy ott vannak a legjobbak.

akkor alkothatnál ilyen véleményt,hogy a kyo a legjobb,ha mellette járnál és kipróbáltál volna más álló harcos edzéseket legalább fél évig.

pl ökölvívás,savate,thaywondo.

az 1 kilóssal ütögetés,meg a váll erő állóképességét edzi,hogy ne essen le a kezed küzdelem közben,biztos legyen a kettős fedezéked,de köze nincs az ütőerőhöz.

ettől függetlenül kiváló gyakorlat,csak másra való.

arra az első linkben lévő edzések valóak,technika,a kettlebell edzés és egy férfihoz illő testsúly ami belemegy az ütésbe.

2013. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!