Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan növelhetném a rúgó és...

Hogyan növelhetném a rúgó és ütő erőmet jelentősen rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
Kyokushin karatézom, eléggé tehetséges vagyok, és a lábam az erősségem, körülbelül bármit megtudok rúgni bármilyen magasságban, és iszonyat erőssen, de szeretnék ennál is erősebben rúgni ! A technika megvan, de valami olyan speciális edzés kellene, amitől sokkal erősebbek a rúgások, mint most ! Az ütésem viszont gyenge, sok boxoló 500 kilogrammot is képes ütni, de ezt az értéket meg sem közelítem, és fogalmam sincs, hogy hogyan érhetek el iylen ütőerőt ! A technika szintén megvan már, tehát csípőből ütök, úgy, hogy a lábból indul az ütés stb... De mivel nőne az ütés erő ? ! Fekvőtámassztól nem hiszem, hogy sokkal erősebbet ütnék, mint most, gugolásokkal pedig nem tudom, hogy erősödik-e normálisan a rúgási erőm ! Valakinek van ötlete? ! Főleg harcművészek, vagy ebben a témában jártas emberek véleményére lennék kíváncsi !

2013. jan. 12. 00:23
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket ! Egyébként keress rá Lechi Kurbanovra, kyokushin karatés, vannak videók róla youtuben, hozzá fogható harcost nem igazán láttam még...
2013. jan. 12. 23:33
 12/22 anonim ***** válasza:

belenéztem.

kemény azt tény,de a védekezése,az elmozgása az gyakorlatilag nulla,ahogyan az ellenfeleinek is.

ha meg két 90-110 kilós feláll egymással szemben püfölni egymást elmozgás,védekezés nélkül,akkor jóhogy az egyik ki lesz ütve látványosan,csak idő kérdése.

2013. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Kurbanov a legtechnikásabb ember, akit valaha láttam ! Sok K1-est nem értek, ilyen 100% erő 0 ésszel küzdenek... Semmi lábváltás, vagy hasonló technika, csak ütik rúgják egymást...
2013. jan. 13. 00:12
 14/22 A kérdező kommentje:

tekerd 1:17-re, ezért tisztelem őt !

https://www.youtube.com/watch?v=Jue16AfgqB8

2013. jan. 13. 00:14
 15/22 anonim ***** válasza:

forduló rúgás lábra.

de volt köztük vagy 20 kiló különbség a kedvenced javára.

és ugyanaz,mint amiket néztem.

fizikailag erősebb az ellenfeleinél és agyonzuzza őket.

ha meg 100 kilóval belerúg egy 80 kilósba ilyen erővel jóhogy lemegy.

ha már technikás bunyó akkor én ezt nevezem annak-

http://www.youtube.com/watch?v=pHQLk2kw_tc

ez a fickó thai box világbajnoktól kezdve,ökölvívókig mindenkit lezúzott a súlycsoportjában.

és hogy a védekezésről is képet alkoss-

https://www.youtube.com/watch?v=C2veDg9DgnM

2013. jan. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Na igen Tyson azért tényleg egy nagy boxoló ! :)

Kurbanov is nagyon technikás, keress jobb videókat, a VB-ről, körülbelül 1-2 ember van, aki kibírta talpon ellene ! Egyébként az az igazi mesteri szint, amikor nem tudnak megütni, és az ellenfél minden mozdulatára úgy tudsz reagálni, hogy nem tudja kivédeni a visszatámadást ! De ilyen hatalams tudást sehol sem látok már.. régen ott volt Bruce Lee, stb.. Jaa igen, megmutatok még valakit, akit nagyon tisztelek ! 1:15-re tekerj, ezt hívom technikának ! Kíváncsi leszek mit szólsz a videóhoz majd ! :)

https://www.youtube.com/watch?v=1BJxBFj-NNE

2013. jan. 13. 01:16
 17/22 anonim ***** válasza:

na de bakker!

az a videó tysonról pont arról a mesteri szintről szól,amiről írsz.

az a legutóbbi rúgás meg életszerűtlen,kivagyiskodó technika.

az a ausztrál k1es próbálja elsütni minden meccsén.

30 meccsből kb 1x jött be ko-ra,

szerintem a kigyakorlása nem több,mint időpocsékolás.

2013. jan. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Tévedsz ! Persze vannak az ilyen találomra belövök egy félszaltó rúgást emberek, de azok nem mesterek... De a videót ha végignézted láthatod, hogy nem csak egy iylen technikája van...
2013. jan. 13. 13:40
 19/22 qwertzoo ***** válasza:
Rúgásra jól jöhet az egylábas guggolás, ütéshez pedig az egykezes fekvőtámasz.
2013. jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
köszi ! egyébként 5 napja csináltam napi 50 gugolást egyszerre, és most kétszer akkorát rúgok mint 5 napja, nagyon durva a különbség !
2013. jan. 14. 13:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!