Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen otthon is elvégezhető...

Milyen otthon is elvégezhető gyakorlatokkal tudnék felkészülni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok és jövőre jelentkezek az NKE-re, ahol a fizikai alkalmasságin sokan elvéreznek. Én kiskorom óta sportolok, de azért biztosra szeretnék menni, úgyhogy tudatosan készülök rá már most, az erőnlétemen szeretnék javítani. Közben idén tesiből is érettségizem.

Az 5 követelmény az alkalmasságin: 2000m futás, 4x 10m ingafutás, felülés 1 perc alatt, helyből távolugrás és hajlított karú függeszkedés vagy fekvenyomás.

Tavasztól kezdek futni, ha jobb idő lesz, addig otthon szobabicikli, súlyzózás, fekvenyomás és felülés szokott lenni. Milyen gyakorlatokat, milyen mennyiségben, mennyi ismétléssel javasoltok, hogy szép lassan, de mégis folyamatosan fejlődjek?


2013. jan. 13. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A futásokat nem tudod otthon csinálni. Felülésre felüléssel készülj, de vigyázz, hogy szabályosak legyenek, mert különben nem fogják számolni neked. A helyből távolra guggolás és kitöréssel tudsz edzeni, de kevés lesz, ha a jó technikát nem sajátítod el, bár ez lehet a tesi érettségiben is benne van. Fekvenyomásra szintén teremben tudsz készülni. Ha NKE-re mész, akkor ne légy szégyenlős a terembe menéssel, legalább szokod a légkört, hogy pasik vesznek körbe, akik mindent jobban tudnak, és persze folyamatosan próbálkoznak.
2013. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál:) természetesen oda is szeretnék majd menni, csak azt gondoltam, hogy a konditermi edzés még ráér kicsit. bár tényleg van bennem kis félsz, de majd megoldom, gondolom csak az első 1-2 alkalom lesz fura
2013. jan. 13. 20:51
 3/5 A kérdező kommentje:
az kimaradt, hogy aerobicra és szertorna edzésre járok heti 1x és időnként egy kis laza úszás is van, de az nem rendszeresen
2013. jan. 13. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj le már most, mert fél év amúgy is kevés idő, ha van egyáltalán még fél év.

Amiket írtál jók, igazából minden sport jó. Én alapvetően nem sportoltam semmit, és a tesi felvételit (mondjuk nem mostanában, hanem vagy 5 évvel ezelőtt), de meg tudtam csinálni. Bár én vékony alkat vagyok, és mindig is szerettem futni.

Talán csak annyi tanácsot adnék még, hogy mindig számold magadnak becsületesen, és ha már edzzel, akkor próbáld meg túllőni a célt. Ha a max mondjuk 60 felülés 1 perc alatt, akkor te próbálj meg 70-et csinálni. És azért számold becsületesen, mert ott nem te fogod magadnak számolni.

2013. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, rendesen csinálom, csak így van értelme. A tesit most is meg tudnám csinálni, az alkalmassági miatt vágtam bele leginkább. De addig mèg több, mint 1 évem van.
2013. jan. 14. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!