Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » El lehet gondolkozni a témán....

El lehet gondolkozni a témán. Fontos közvélemény kutatás bővebben? -->

Figyelt kérdés
Szerintetek ,ha valaki nem küzdős sportol ( csak maximum belekóstolt kicsit ) , hanem csak élsportoló .,azaz teljesen sportolói életformát él..pl úszik, fut , konditerembe jár mellette ,torna gyakorlatokat csinál . elég hogy megtudja magát védeni ? Így is sok esélye van rá ? Hisz ha olyan szemszögből nézzük ,még is csak nagy fizikai erőre tesz szert és nagyon sok minden tulajdonsága magasabban lehet ,mint egy átlag embernek.

2013. jan. 13. 22:27
 1/9 JayC ***** válasza:

nem érdemes hamis illúziókba ringatnod magad. általában ha valaki támad az mindig valamilyen fölénybe van, vagy többen vannak, vagy kés van nála stb. nyilván nem kezd olyannal, aki megruházná.


én testépítéssel foglalkozok több mint 3 éve, plusz boxoltam is majdnem 1,5évet, ennek ellenére nyáron éjjel megtámadott 3 kormos a városligetben, ki akartak rabolni.

nyilván nem akartam odaadni nekik a nem olcsó telefonomat, ezért elkezdtek fogdosni, meg nyúlkálni a zsebem felé, nekem se kellett több, úgy állba vágtam az egyiket, hogy az egyből eldőlt. ezt látván az egyik elszaladt, a másik meg társát próbálta felszedni a földről. többit nem vártam meg, távoztam.


szerencsém volt, mert mind3 nyikhaj balf@sz volt, plusz kés se volt náluk (igaz ezt nem tudhattam előre).


én azt javaslom, ha beléd kötnek akkor ne akarj verekedni, mert elővehet egy kést vagy akármit, és csúnya vége lehet. vagy fuss, vagy add oda az értéket, illetve ha nagyon úgy érzed, hogy fizikai fölénybe vagy, akkor adj a pofájára. az egészséget nem éri meg kockára tenni...

2013. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 poiu ***** válasza:

Box vs. kés:

[link]

2013. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy ha valaki élsportoló küzdősportoló, miből gondoljuk hogy az meg tudja majd védeni magát? Köze nincs a kettőnek egymáshoz.


A reflexek, izomerő édes kevés harcban, mégpedig az önvédelmi helyzet egy harci helyzet. Kravmagásokat levernek, megölnek pedig ők elvileg erre készülnek.. mondjuk nem jól. Nem elég direkt erre készülni, még jól is kell készülni. Egy sportnak ehhez semmi köze sajnos.

2013. jan. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

igen is meg nem is.

teljesen egyéni,személyiségfüggő,hogy hogyan reagál egy bunyóban képzetlen ember az erőszakra,komolyabb stresszre.

a használt,tanult verekedési stílus a technikai és taktikai keretet adja,viszont azt,hogy mennyire jó bunyós valaki, csakis az egyéni képességek határozzák meg.

szóval ami a lényeg az-az agresszív és határozott kezdeményező képesség.

ha meg ez nincs meg az adott emberben,akkor lehet akármekkora, meg fogják kúrni a böriben.

ebben a jelentben látható leginkább az amiről beszélek.

conan első harca-

http://www.youtube.com/watch?v=_42qmKBSC3g

azt sem tudja mit csinál,de végül a haragja a dühe az ereje és a meglévő agresszív hajlamai miatt győz.

sok emberből ezek meg alapból hiányoznak,ezért hiába a képzése,elkezdődik a bunyó és 1 perc után lelkileg összeomlanak és leverik őket.

2013. jan. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 aikiboxer ***** válasza:
Kérdező ne ringasd magad illúziókba, a küzdelem ugyanúgy tanulható készség, mint az akrobatikus mutatványok pl. Vagyis: megtanultad - tudod; nem tanultad meg - nem tudod. Úgyhogy ha tudni szeretnéd, irány az edzőterem!! :)
2013. jan. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha élsportoló (és nem sakkozó), akkor valószínűleg lényegesen jobb kondiban, erőnlétben van, mint a támadói, fürgébb, erősebb, jobb mozgáskoordinációval, sporttól függően jellemzően jobb reflexekkel.


Ezek pedig nagyban megnövelik az esélyét, hogy sikeresen el tudjon menekülni egy támadás esetén, és ezzel megvédje magát - feltéve persze, hogy nem blokkol le, vagy nem lesz szimplán hülye belemenni olyan szituba, amibe nem kéne.

2013. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó reflexek abban segítenek, hogy gyorsan nyúljon bele egy késbe és hatékonyan segítse valaki a saját kivéreztetését.


A futás részt elfogadom, egy edzett embernek nagyobb esélye van az elfutásra, mint egy edzetlenebbnek.

2013. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Jó reflexek abban segítenek, hogy gyorsan nyúljon bele egy késbe és hatékonyan segítse valaki a saját kivéreztetését.


A futás részt elfogadom, egy edzett embernek nagyobb esélye van az elfutásra, mint egy edzetlenebbnek."


a jó reflexeket se arra írtam, hogy kés felé nyúlkáljon, vagy leálljon bunyózni (azt írtam, hogy megnöveli az esélyét, hogy sikeresen el tudjon menekülni), egyszerűen ha jobbak a reakcióid, több esélyed van kitérni a támadás elől, hogy mire esetleg a kés előkerülne, addigra te már messze legyél. Nyúlkáljon a franc kések után, 10 centis kés ellen méteres karddal vagy 30 centis UZIval álljon le az ember, ha épp kedve van.

2013. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Értem.


Szerintem nem reflex kérdés, hanem beidegződésé. Ha nekem az idegződött be, hogy amint valaki megmozdul - annak lefogom a karját, mellé lépek és belelépek a térdébe, ráfogok a szemgolyóira - akkor remélhetőleg elkerültem az ütést, késszúrást, gázsprét stb, és domináns pozícióba kerülök. Ha félrerántom a fejemet egy ütés elől, mert jók a reflexeim (ugyan pirospont!) de nagyon sanszos, hogy a gyomros elől már nem lesz idő elhúzódni.


Legyen úgy, hogy a jó edzésben lévő emberek tényleg több eséllyel hagynak el zűrös helyzeteket, én tiszta szívemből kívánom, csak még nem tapasztaltam.

2013. jan. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!