Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kung fu! 18 évesen érdemes...

Kung fu! 18 évesen érdemes elkezdeni? Lány vagyok

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 15:51
 1/7 aikiboxer ***** válasza:
Igen. Miért pont kung-fu? Melyik stílus? Mi a célod?
2013. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben kungfut tudsz tanulni, és nem átverés az edzés, úgy mindenképpen jól fogsz járni vele. Valamit mindenképpen edzeni kell, akkor az az edzés funkcionálisan szolgálhatja az egészséget, önvédelmet (ami manapság indokolt, ahogy mindig is az volt).


De vajon hol oktatnak kungfut (Wushut) és hol tartanak szép, divatos edzéseket? :)

2013. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából hét éves koromban kb. fél évig tanultam harcművészetet( karatét vagy kungfut, nem emlékszem) ,és azóta is szeretném újra elkezdeni.:)

Wing-Tsun kungfura gondoltam, azt találtam itt a közelben,de igazából semmit ne tudok ezekről a harcművészetekről :)

Amit kiskoromban tanultam, azt szépen el is felejtettem :)


Ti tapasztaltak vagytok harcművészetek terén? Mit tanultok? Mit gondoltok erről?:)

2013. jan. 14. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem írnék Aikiboxer válaszoló nevében, de azt megelőlegezem hogy ha tanácsot ír, azt komolyan lehet venni.


Saját nevemben, Budapesten találtam jó edzést, jobb lenne több ilyen.


Az általános helyzetet úgy értékelem, hogy a harcművészet oktatás elment divat irányba és küzdősport mentalitásba.

Jó példa a Wing Chun és a Wing Tsun, sok gyakorló tapasztalata szerint a Wing Tsun-t oktató mestergárda Magyarországon nem rendelkezik olyan magas szintű alaptudással, hogy általánosan jó minőségű edzést biztosítsanak.. És ez nagyon sok téren megfigyelhető.


Harcművészetek közül amiket valamiért jól szoktak tanítani, nemigen hallani csalódást tőlük azok a Japán Jujutsu, a Wing Chun, a fővárosban a Wudang edzés (ez lényegében egy helyen van az országban). A kimondottan fegyveres harcművészetekről nem tudok nyilatkozni.. nem ismerek Kali mestereket, tervezem hogy utána nézzek ennek az oktatási színvonalnak is, eddig még nem történt meg..


Sokszor csak küzdősport edzéslehetőség van az ember lakhelye közelében, az ökölvívás és a birkózás oktatás olyannyira jó szokott lenni, hogy jó alternatívák illetve jó kiegészítések harcművészetek mellé.


A karate már nagy részt csak sportként él, a sok szivárványöves fehérruhásnak nem sok köze van az igazi karatéhoz. Egyébként minden rendszer jól működő lehetne, mindegyik hatékony, mindegyiket hozzá lehet formálni különböző adottságú emberekhez (bár inkább a belső, lágy stílusokra jellemző a jó alkalmazkodás, tehát a wudangi kungfu stílusokra, illetve a Japán Aikido is ilyen) csak jól képzett embereknek kéne tanítaniuk, akik elsősorban ezzel foglalkoznak.

2013. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is kungfuzok,bár én más stílusban.

Én nagyon szeretem,csakis hasznodra válhat:)

17/F

2013. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aikiboxer ***** válasza:

Nem tudok hozzátenni Harcműves hozzászólásához, menj le és próbáld ki az edzést. Ami nagyon fontos, hogy

- közel legyen a lakhelyedhez

- jó időpontban legyenek az edzések és lehetőleg legyen minimum heti 3

- szimpatikus legyen az edző

- szimpatikusak legyenek az edzéstársak

- jó legyen a hely hangulata

- próbáld ki, és szeresd csinálni.

2013. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én elég tapasztalt vagyok a harcművészetek/küzdősportok terén. Wing Tsun-ról rossz tapasztalataim vannak .

Nagyon sok embert halottam már panaszkodni wing tsun rossz

meg lehúzás meg ilyenek.

Én is elkezdtem járni és rájöttem, hogy nagyon gyenge az edzés Magyarországon.

Karate szintén rossz. Természetesen nem kortól függ van olyan mester aki 40 évesen kezdte el! Belső vagy külső stílust szeretnél egyébként tudok ajánlani jó iskolákat csak mond, hogy kb. hol élsz.?

2013. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!