Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zabpehely emésztési problémák?

Zabpehely emésztési problémák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Napi fél kg rizst fogyasztok (nyersen mérve) és mellé 300g zabpehely, így is alig növöget a súlyom, szóval ennyi ch kell. Viszont ennyi kaja, főleg a zabpehely odatesz az emésztésemnek, nincs esetleg valami tipp hogyan tudnám emészthetőbbé tenni a zabpelyhet?

Eddig úgy fogyasztottam hogy ledaráltam szinte por állagúra, bele a fehérjébe és ittam is egyből. Gondoltam rá hogy este bekeverem, berakom a hűtőbe, és reggel fogyasztom el, hátha ahogy megszívja magát, emészthetőbb lesz. Mit javasoltok? Ja, gondolom egy emésztőenzim sem ártana...


2013. jan. 18. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Úgyis jó, ha beáztatod, vagy reggel 1 perc mikrózás vízzel elkeverve, majd mehet rá a hideg vízzel kevert protein.
2013. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
minek eszed, ha nem bírod megemészteni? mer a bunny azt mondta?
2013. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 poiu ***** válasza:
Ne edd. Zabpehelyt nem azért esznek a népek, mert abban van valami, hanem azért, mert nincs benne olyan, amitől félnek (pl. koleszterin). Mondjuk van benne valamennyi rost, a rizsben még ez sincs. Ha izmot akarsz, akkor a hús a legfontosabb, üzemanyagként ne félj a zsírtól. Tehát rizs (ha kell a koncentrált energia), nem száraz hús, reggel tojás kell, nem gyorsfehérje. Lehet lepontozni ...
2013. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem pontozlak le, csak másképp gondolom.:)
2013. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A tojásfehérje a szilárd kaják közül gyorsnak számít, szal egy kicsit magad ellen beszélsz 3.
2013. jan. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hajszálb.aszogatás :D
2013. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 poiu ***** válasza:
Az én tojásom lassú, mert a sárhája zsír és ez lassítja az emésztést. Amúgy gyakran beszélek magam ellen, úgy szoktam gondolkodni.
2013. jan. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TappancsMancs ***** válasza:
A zabpehely és más erősebb rosttartalmú ételeknél több folyadék is kell a rost miatt. Ez azért van mert a rostos ételek jól fel tudják szívni a folyadékot és ha magába szívja szárazabb lesz tőle a tápcsatorna. Szóval kell annyi folyadék ami a rostnak elég és plusz a normál folyadék, vagy fordítva is ugyanez van. Kicsit úgy viselkedik mint egy szivacs. Keress rá neten van infó.
2013. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TappancsMancs ***** válasza:

Esetleg még azt is nézd meg hozzá iszol e elég folyadékot? Átlagosan férfinak ... 2 l naponta okés. Kb de ez változó. Ha napi fél litert felé iszol naponta az amúgy is kevés főként a rostos étel mellett.


Amúgy ha hízni szeretnél akkor a rizs jobb. A rost maga nem hízlal az másért jó.

2013. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Gabona (zab) - kis vízmegkötő képességű durva rostok, élettanilag a tápanyagfelszívódást gátló hatása miatt inkább kellemetlen.


Zöldségek, gyümölcsök - nagy vízmegkötő képességű rostok a bél működését segítik, prebiotikumként hatnatnak..

2013. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!