Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha fejenállás...

Mit tegyek, ha fejenállás közben nem érzem túl biztonságos helyzetben a nyakamat, utána pedig fáj a fejem és szédülök? Eddig kb.1.5 percig bírom, de 2-ig kéne. Voltak nyakproblémáim. Többi lent. (Fegyencedzés) 15/F

Figyelt kérdés
Már kétszer volt olyan, hogy egyszerűen beállt a nyakam egyik oldala, és nem tudom mozgatni, sőt, félre kell döntenem (mint a Harry Potterben annak a szellemnek), különben elviselhetetlen a fájdalom. Először egy hirtelen hátranézéskor történt, és 2 napig tartott. Folyamatosan enyhült, és egy reggel már nem éreztem. Ez pont 1 éve volt. A második durvább volt. Tavaly nyáron úsztam a Balatonban (északi part), és egyszer csak begörcsölt, de magától, nem hirtelen mozdulatra, mint az elsőnél. Tudtam már, hogy mi ez, úgyhogy evickéltem kifelé, de alig tudtam kijönni, mert bármiféle karmozdulatra úgy fájt, hogy sírni tudtam volna. Egy hétig tartott, intenzívebb és elviselhetetlenebb volt az elsőnél, még hanyatt feküdni sem tudtam, nem hogy elfordítani a fejem. Persze mindkétszer folyamatosan kencéztem és masszíroztattam, de gyakorlatilag semmit nem használt. A tesi- és biológiatanárok tanácstalanok, egyesek szerint valami sérv lehet. Tud valaki segíteni, hogy mi ez és mit kezdjek vele, illetve a fejenállással?

2013. jan. 19. 19:59
 1/3 sni válasza:

A nyakad meghúzásában nem tudok segíteni, a fejenállásban talán!

A múltkor 2 percig csináltam, nem mondom, hogy kellemes volt a végére, de a lényeg szerintem, hogy hogyan fejezed be!

fejenállásból leraktam a lábaimat, a fejem még ugyanott volt, így voltam kb 10 mp-ig, után letérdeltem, a fejem maradt még mindig, végül felemeltem a fejem, és térdelőtámaszban vártam fél percet.

miután a legtöbb vér a fejedben volt, ha hirtelen lecsapod a lábad, és felállsz, a vér nagyon rövid idő alatt lemegy, ha viszont fokozatosan csinálod, akkor szép lassan egyenletesen visszamegy mindenhova! remélem tudtam segíteni, próbáld ki, hátha jó lesz neked is!

2013. febr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de én rendszeresen (pár havonta) meg szoktam húzni a nyakam hasonlóan, de azért egy kicsit kevésbé durván. Gőzöm sincs, mi az oka. Általában nyújtózkodás közben szokott összejönni. Szerencsére itthon sikerült eddig mindig, én jobb ötlet híján le szoktam feküdni és próbálom ellazítani a nyakam. Orvoshoz nem tudsz vele elmenni? Én nem mentem, mert nem tűnt annyira súlyosnak, de lehet, hogy el kéne.
2013. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 László24 válasza:
Én kb 20-30 percet szoktam fejenállni...Az a titka hogy venni kell egy gravitációs állványt,így a nyak nincs terhelve.Már 30 ezerért lehet venni.
2013. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!