Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi tulajdonképpen a Jeet Kune...

Mi tulajdonképpen a Jeet Kune Do? Mire hasonlít? Milyen egy edzés? Hogy épül fel?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Bruce Lee által kialakított, Wing Chun kungfu alapú, ökölvívás, birkózás, Judo elemeket is tartalmazó harcművészet.


Tulajdonképpen amit ez a nagy tudású ember élete folyamán hasznosnak talált, azt mind beleépítette a saját wushujába. Tehát ez a rendszer Bruce Lee adottságaihoz alkalmazkodó harcművészeti ág.


Ebből 2 dolog következik: nem biztos, hogy mindenkinek ez a mozgásstílus a legmegfelelőbb, illetve én úgy tudom, hogy ezt 'mester fokon' csak Bruce ismerte, hiszen az ő stílusa volt. De ha ezt nem adta tovább teljes egészében senkinek, akkor pontosan kik is oktatják?


Ha írnak pontosabb, bővebb választ akkor hallgass rájuk, az én tudásom bizonyos szinten pontatlan lehet, ezért elnézést kérek.

2013. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!